[ +/- ] [ Τώρα είναι Κυρ Απρ 28, 2024 11:49 pm ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 308 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Επόμενο
 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011 
Συγγραφέας Μήνυμα
_

Εγγραφή: Δευτ Μάιος 30, 2011 2:21 pm
Δημοσιεύσεις: 101
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
GregWrc έγραψε:


Υγ Μπράβο στον Ogier για την νίκη του μιας και έδειξε ότι ο μικρός δεν μασάει ούτε μέσα στις ειδικές ούτε "εκτός".....ίσως είναι ο μoναδικός αγώνας που λέω "δεν μαμιέται , ας κέρδισε η Citroen " ....είμαι πολύ "γεμάτος" ....!!!!


απιστευτος ο hirvonen ουτε καν που σκεφτηκε να αφησει το ποδι απο το γκαζι!!!μπραβο στην citroen για την νικη της!


Δευτ Ιουν 20, 2011 11:01 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
κάποιες φωτογραφίες απο διάφορα site

ακρόπολις αλά rac

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

και τώρα το πραγματικό ακρόπολις

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Δευτ Ιουν 20, 2011 11:20 am
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Καλη οργανωση και ωραιος αγωνας.Τα εργαλεια πυροβολησαν στα βουνα και εμεις οι πυροβολημενοι απολαυσαμε θεαμα αν και καμια σχεση με παλια Ακροπολης λογω των ολο και λιγοτερων συμμετοχων καθε χρονο.
Τωρα για τον αγωνα θα πω οτι αηδιασα για αλλη μια φορα με τους οδηγους οπου σε καθε αγωνα κανουν οτι μπορου για να εκνευρισουν τους φανατικους οπαδους του σπορ.Ρε καραγκιοζη ποιος εισαι εσυ που με γραφεις και περνας σβηστος γιατι θελεις να βγεις πισω απο τον αλλον 2 δευτερολεπτα για να σου ανοιγει δρομο την αλλη μερα.
Ρε ου ρε σε ολους citroen-ford και ολους τους οδηγους,αλλα φτεμε και εμεις που περνανε σβηστει και δεν τους ριχνουμε 10 κοτρονες να ισιωσουν.
Η fia απουσα ,δεν ειχε πει παλιοτερα οτι δεν θα ανεχτει ξανα τετοιες συμπεριφορες?
Ωραιος νικητης σου καθαριζαν 2 μερες τον δρομο και τους εκλεβες δευτερολεπτα μπραβο σου.
Με τα παραπανω δεν κραζω ΟΡΖΙΕ αλλα ολους αλλα αυτη την φορα ηταν αυτος ο ποιο ευνοημενος,βαλτους 15 πρωτους αναποδα ή καποιο αλλο συστημα και θα σου πω εγω μετα για τακτικες,peter σε καναν τσεπη για αλλη μια φορα οι νεοι και οχι τιποτα αλλο καναν τσεπη και τον κοντο που ειχε πολλα νευρα στο τελος.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Δευτ Ιουν 20, 2011 12:14 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Ανθρωπος του αγωνα για μενα o HENNING SOLBERG στο ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ ειχε ενα απιστευτο πλαγιασμα με πολλα και τον ισιωσε ενα μικρο ανχωμα στο πλαι του χωματοδρομου .

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Δευτ Ιουν 20, 2011 1:41 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Proedros έγραψε:
Ανθρωπος του αγωνα για μενα o HENNING SOLBERG στο ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ ειχε ενα απιστευτο πλαγιασμα με πολλα και τον ισιωσε ενα μικρο ανχωμα στο πλαι του χωματοδρομου .


Προφανώς δεν ειδες το σώσιμο των των Αθανάσουλα-Ζακχαιου στην Powerstage... :crazyyyy :crazyyyy :crazyyyy

Θα τους δεις όμως και πολύ καλά!!!! :) :) :)

_________________
______________
rally car wanted...


Δευτ Ιουν 20, 2011 2:15 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Δεν παρακολουθησα 3 μερα καθολου ουτε power stage λογο κοινωνικων υποχρεωσεων που με κρατησαν εκτος αγωνα και εκτος Αθηνας,αλλα το σωσημο στο Ελευθεροχωρι πιστεω οτι ειναι κορυφαιο γιατι το αμαξι εχει καμια 140 με 150 χλμ αμα ειχε εξοδο που ηταν πολυ κοντα θα ειχαμε θεμα με αρκετες τουμπες.
Ο χενινγκ με αποζημιωσε σε ολα τα περασματα που τον παρακολουθησα με αρκετο θεαμα.
Θελω την γνωμη σου και για τις στρατηγικες του αγωνα,οχι μονο για τον χενινγκ.

υγ1.Ηταν πολυ δυσκολη η νυχτερινη ειδικη δεν εκοψα πουθενα απλος δεν μπορουσα νο οδηγησω ποιο γρηγορα,ρε δεν μας κατουρας λεω εγω ρε τρομπα αντε μην οργανωσω ομαδα κρουσης για ΜΟΝΤΕ 2012 και σου στησουμε 4 συνεχομενα μπλοκα σε ολη την ΤΟΥΡΙΝΙ και τρως απο χιονομπαλες μεχρι καπλογονα και πετρες να δεις πως ειναι δυσκολο να οδηγεις το βραδυ.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Δευτ Ιουν 20, 2011 2:55 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Proedros έγραψε:
Θελω την γνωμη σου και για τις στρατηγικες του αγωνα,οχι μονο για τον χενινγκ.


Τα έχω ξαναπεί οτι ποτε δεν μου αρέσουν! Και σε ποιον άλλωστε! Ο Loeb λουζεται τα παλια τα δικά του. Απλά κατά την άποψη μου δεν φταίει ουτε ο ενας ουτε ο αλλος. Φταινε οι Quesnel- Wilson και η FIA όπου δημιουργει κανονισμούς που βολευουν τα συμφεροντα των εταιρειων.

Ο κοντος νευριασε κατα την αποψη μου αρκετα αυτην την φορα διοτι όχι μονο ο ετερος Sebastien "εκοψε" μεσα στην νυχτερινή ειδικη αλλά με την συμφωνη γνωμη της Citroen έκοψε το σημα του gps έτσι ώστε να μην φαινονται τα split και οι χρόνοι! (πηγή:Εl - Em) .

Anyway....όταν παιζονται λεφτά στην μέση τότε πάντα θα γινονται αυτα και απο όλους!

Υ.Γ. Πάντως ο κοντός Seb παρότι "καθάριζε" δρόμους την Κυριακή το πάλαιψε φοβερά και έδειξε ότι δεν ειναι αδικα τόσες φορές παγκόσμιος πρωταθλητης!Όπως και να εχει ο ενας μεγάλωσε και αποσύρεται και ο αλλος ειναι νεαρός και ανερχόμενο αστερι όποτε και θα πρεπει να υπάρχει προσαρμογή σε "όλα"! Τα γέρικα άλογα τι τα κάνουν είπαμε?

_________________
______________
rally car wanted...


Δευτ Ιουν 20, 2011 3:27 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
εμένα πάντως μου αρέσει αυτή η κόντρα ... μην ξεχνάμε πως παρόμοια έκανε και o Loeb με το Sainz ..... απο ότι έμαθα στο service μόνο μπουνίες που δεν έπαιξαν ...

συμφωνώ για τον Henning ...δεν ίσιωσε πουθενά ... για αυτό εξάλλου πήρε και το βραβείο "spirit of the rally"

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Δευτ Ιουν 20, 2011 3:45 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 11:41 pm
Δημοσιεύσεις: 924
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Καλησπέρα και από μένα!!

Μετά απο απουσία 3 ετών (2007-08-09) επιστροφή στο Ακρόπολις και μάλιστα με πλήρες 3ήμερο πρόγραμμα!
Χάρηκα πολύ που είδα το ''επιτελείο'' στους Αγ. Θεοδώρους έστω και στα πεταχτά!

Αναλυτικά οι εντυπωσεις μου ανά Ε.Δ.:

Ε.Δ.1 Θηβα 1: Πρόσβαση από Θήβα.Ελαφρώς μουδιασμένοι όλοι. Ξεχώρισα Sholberg & Novikov και το χρονόμετρο με επαλήθευσε.
Τα νέα αυτοκίνητα δείχνουν να έιναι ένα κλικ κάτω σε ταχύτητα απο τα παλιά, δέιχνουν να μην μπορούν να κρατήσουν πολλά χλμ μέσα στις στροφές λόγω ροπής.

Ε.Δ.6 Μαυρολίμνη: Προόσβαση από Πίσια, στο ξέφωτο με το εκκλησάκι στη μέση περίπου της διαδρομής.
Εντυπωσιακότατα περάσματα στο γρήγορο κατηφορικό κομμάτι μετά την εκκλησία.
Ισως ο,τι ταχύτερο έχω δει ποτέ στη ζωή μου σε ράλλυ το πέρασμα του Loeb.
Τρομεροί οι Hanninen και Tanak απο τα S-WRC.

Ε.Δ.7 & 10 Κλένια-Μυκήνες:
Ενδιαφέρον το μικρό ασφάλτινο κομμάτι της ειδικής με ένα σύμπλεγμα γρήγορων στροφών και απρόοπτα στην αλλαγή από χώμα σε άσφαλτο. Στο δέυτερο πέρασμα σκονιοστήκαμε αρκετα στο στενό κατηφορικό κομμάτι πριν την άσφαλτο.
Ο Petter αν και ''σκούπζε'' πετουσε πραγματικα!!

Ε.Δ. 13 Νέα Πολιτεία: Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΥ ΦΕΤΕΙΝΟΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ!!!
Απίστευτη ατμόσφαιρα, χιλιάδες κόσμος, τρομερά περάσματα στην τελευταια στροφή (αλλαγή σε άσφαλτο για το flying).
Αρρώστησα μόλις είδα τα πυρομένα φρένα του Henning!!!

Ε.Δ. 14-16-18 Αγ. Θεόδωροι:
Εικόνες από παλιό Ακρόπολις με πάρα πολύ κόσμο!
Φοβερά περάσματα από όλους στις ανοιχτές ανηφορικές των πρώτων χλμ.
Οταν μάθαμε οτι η διαφορά Loeb-Ogier έιναι στα 0,1'' μετά το πρώτο loop με τον Mikko να παραμονεύει παρακολουθήσαμε το δέυτερο πέρασμα στις μύτες των ποδιών!!!! Στην POWERSTAGE περίμενα το Hirvonen να κάνει την υπέρβαση αλλά ο κοντός είναι μεγάλη αξία στο χώρο και χαλάλι του!.

-Flat Out παντού ο Henning Solberg, πραγματικά και δικαίως ο άνθρωπος του αγώνα!
-Πολλά υποσχόμενος ο NOVIKOV.
-Τρομερά περάσματα παντού ο ''πριγκιπας'' Nasser. Μαζί με τον Hanninen (και τον Tanak την 1η μέρα) απογείωσαν τα S2000 σε ρυθμους και χρόνους ανώτερους αρκετών WRC και φάνηκε ότι είναι 2 κλικ επάνω απο τους υπόλοιπους της κατηγορίας.

-Κρίμα που δεν κατάφερε να κρατηθεί μπροστά ο Solberg. Πραγματικά τα έδωσε όλα!
-Κρίμα για τον Latvala που τα τεχνικά προβλήματα του κατέστρεψαν έναν αγώνα που του πάει.
-Κρίμα για το Λάμπρο που φάνηκε οτι μπορουσε να ''καβαλήσει'' κάμποσους ιδιώτες ( βλεπε Kuipers κλπ) αλλά το ψαλίδι είχε άλλη άποψη.
-Κρίμα που οι περισσότεροι Έλληνές ερασιτέχνες φάνηκαν τόσο ''φοβισμένοι'' και ''φυλαγμένοι''.
Δέν περίμενα κανένα top πέρασμα αλλά όχι και τόσο απογοητευτική εικόνα.
Το κόστος μεγάλο, στόχος ο τερματισμός το ξέρω, αλλά όχι κι έτσι.....

Τέλος ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στους πατριώτες μου ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟ - ΠΑΝΟΥΤΣΟ που κατάφεραν να φέρουν στον τερματισμό το YARIS, χωρίς κανένα πρόβλημα, και χωρίς SUPER RALLY.
Για να μην πω ότι ο ρυθμός τους ήταν ικανοποιητικότατος για τα δεδομένα του αυτοκινήτου.



ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

_________________
Like us on Facebook:
Fiesta mk1 Historic Rally Team Pyrgos


Δευτ Ιουν 20, 2011 5:16 pm
Προφίλ WWW
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιαν 29, 2011 12:19 am
Δημοσιεύσεις: 1650
Τοποθεσία: Ωρωπός
Δημοσίευση Re: 57ο Ράλλυ Ακρόπολις 2011, 16-19/06/2011
Proedros έγραψε:
Καλη οργανωση και ωραιος αγωνας.Τα εργαλεια πυροβολησαν στα βουνα και εμεις οι πυροβολημενοι απολαυσαμε θεαμα αν και καμια σχεση με παλια Ακροπολης λογω των ολο και λιγοτερων συμμετοχων καθε χρονο.
Τωρα για τον αγωνα θα πω οτι αηδιασα για αλλη μια φορα με τους οδηγους οπου σε καθε αγωνα κανουν οτι μπορου για να εκνευρισουν τους φανατικους οπαδους του σπορ.Ρε καραγκιοζη ποιος εισαι εσυ που με γραφεις και περνας σβηστος γιατι θελεις να βγεις πισω απο τον αλλον 2 δευτερολεπτα για να σου ανοιγει δρομο την αλλη μερα.
Ρε ου ρε σε ολους citroen-ford και ολους τους οδηγους,αλλα φτεμε και εμεις που περνανε σβηστει και δεν τους ριχνουμε 10 κοτρονες να ισιωσουν.
Η fia απουσα ,δεν ειχε πει παλιοτερα οτι δεν θα ανεχτει ξανα τετοιες συμπεριφορες?
Ωραιος νικητης σου καθαριζαν 2 μερες τον δρομο και τους εκλεβες δευτερολεπτα μπραβο σου.
Με τα παραπανω δεν κραζω ΟΡΖΙΕ αλλα ολους αλλα αυτη την φορα ηταν αυτος ο ποιο ευνοημενος,βαλτους 15 πρωτους αναποδα ή καποιο αλλο συστημα και θα σου πω εγω μετα για τακτικες,peter σε καναν τσεπη για αλλη μια φορα οι νεοι και οχι τιποτα αλλο καναν τσεπη και τον κοντο που ειχε πολλα νευρα στο τελος.


Χώσ' τα κύριε Πρόεδρε... :applause

Έχασες που δεν ήρθες νυχτερινή... Ελπίζω να μπαλώσεις κάπως την χαμένη εμπειρία απο τα βίντεο που ετοιμάζουν τα παιδιά.

GregWrc έγραψε:
εμένα πάντως μου αρέσει αυτή η κόντρα ... μην ξεχνάμε πως παρόμοια έκανε και o Loeb με το Sainz ..... απο ότι έμαθα στο service μόνο μπουνίες που δεν έπαιξαν ...

συμφωνώ για τον Henning ...δεν ίσιωσε πουθενά ... για αυτό εξάλλου πήρε και το βραβείο "spirit of the rally"


Εγώ ήξερα ότι πήρε το βραβείο επειδή πρόλαβε και βρήκε χορηγό την τελευταία στιγμή για να τρέξει στο ράλλυ!

_________________
...Motorsport has ruined my life...!


Δευτ Ιουν 20, 2011 9:46 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 308 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
6ο Ράλλυ Sprint Μπράλου
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 13
Ράλλυ Ιαπωνίας 2010
Δ. Συζήτηση: Αγώνες
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 19
Ράλλυ Ευβοϊκού 2018
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 1
Rally Sprint ΝΕΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ 28-29/05/2011
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 54
GRAND PRIX DE MONACO 2011
Δ. Συζήτηση: Αγώνες
Συγγραφέας: panrok90
Απαντήσεις: 7
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO