[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 7:30 am ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 Ford Fiesta(mk7) R2 
Συγγραφέας Μήνυμα
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Ford Fiesta(mk7) R2
Στο πλαίσιο του Ράλλυ Σαρδηνίας (22-24/05/2009), η Ford πραγματοποίησε την επίσημη παρουσίαση του νέου Ford Fiesta προδιαγραφών R2, το οποίο και αναμένεται να αντικαταστήσει το Fiesta ST, στο ομώνυμο Trophy που πραγματοποιεί η Ford. Το αυτοκίνητο είναι προϊόν συνεργασίας της Ford και της M-Sport και αυτή τη στιγμή οι Βρετανοί πραγματοποιούν τις τελευταίες δοκιμές εξέλιξης πριν την έκδοση της ομολογκασιόν του, η οποία και είναι προγραμματισμένη για την 1η Ιουλίου. Το αυτοκίνητο θα κάνει το ντεμπούτο του στο Ράλλυ της Σαρδηνίας, ως ένα από τα πλοηγά αυτοκίνητα, επιτρέποντας στους θεατές του αγώνα να το δουν από κοντά. Όταν πριν από μερικές εβδομάδες η M-Sport ανακοίνωσε την εξέλιξη του Fiesta προδιαγραφών S2000, αυτό που ουσιαστικά ήθελαν οι άνθρωποι της βρετανικής ομάδας, είναι να δημιουργήσουν μία πυραμίδα, με την προσθήκη και του R2, η οποία θα βοηθούσε νέους οδηγούς να ξεκινήσουν και να φτάσουν στην κορυφή, που δεν είναι άλλη από το WRC.

πηγή http://www.rally.gr

Εικόνα

Η Ford για μια ακόμα πολλοστή φορά στηρίζει με τις πράξεις ενέργα τους αγώνες αυτοκινήτου . Οπότε Ford (ή αλλίως οπως λέει ο φίλος μου ο proedros "μπλε οβάλ"), και αγώνες αυτοκινήτου\ραλλύ πάνε μαζί....

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Πέμ Μάιος 21, 2009 2:38 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 1:56 pm
Δημοσιεύσεις: 525
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
Tελικά επειδή δεν το έχω πιάσει ακόμα.....το focus θα το καταργήσετε από το wrc τώρα που αλλάζουν οι προδιαγραφέςή όχι;;;
Πάντως στηρίζετε στηρίζετε τα γαλλάκια (peugeot-citroen) σας έχουν πάει φαλάγγι....:p
Άντε να καταλάβει η άμοιρη η toyota ότι δεν κάνει τπτ στην F1 και να έρθει κανάς πιο σοβαρός στο wrc μπας και ανακτήσει την αίγλη του....

_________________
Understand procedure, understand war. Understand rules, regulations. I don't understand sorry


Σάβ Μάιος 23, 2009 1:18 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
ναι το fiesta έίναι σχεδόν σίγουρο ότι θα αντικαταστήσει το focus στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ράλλυ. τώρα σε s2000 ή s2000+ αυτό κανένας δεν το ξέρει ... μάλλον το s2000+ είναι πιο πιθανό ...

απλά η ford ήταν , είναι και θα είναι συνεχώς στο wrc για πολλες δεκατίες... οι άλλοι έρχονταί και φεύγουν (toyota κτλ) ή οι άλλοι δεν ερχονταί καθόλου(VW) ...

η peugeot μου θυμίζεις τι θέση έχει στο wrc τα 3 τελεταία χρόνια....

η citroen είναι πολύ καλός αντίπαλος αλλά αυτοί έχουν ένα πάρα πολυ καλό χαρτι που λέγεται Sebastian Loeb.... αυτό προσπαθούμε να περάσουμε και όχι την citroen....

για να μην ξέφεύγουμε και απο το θέμα πάρτε και 2 βίντεο απο το fiesta mk7 R2 (τι γίνεται ρεεε ...όλο αγωνιστικά βγάζουμε και οι άλλοι μένουν στα λόγια)

Action
Specifications

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Κυρ Μάιος 24, 2009 11:47 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 1:56 pm
Δημοσιεύσεις: 525
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
Ανόητο παιδί εσύ στους αγώνες με ποια εταιρία θα συμμετείχες από το group σου, με την volvo;;;Τώρα από το vag νομίζω ότι κάνεις λάθος καθώς παλιά είχαν και την seat και τώρα έχουν τα skoda που έχω δει να έχει βγει s2000 και έχει ακουστεί παλιά και για polo....Δλδ να βγάλει και την audi στους αγώνες για να δείξει ότι ασχολείται;;;Όσο για την PSA τα πήρε με τo 206, τα παίρνει με την xcara-c4 δεν έχει νόημα να τις έχει παράλληλα και τις 2.....

άλλωστε σαν μεταβατικό στάδιο που είναι το πρωτάθλημα αναμένεται να μπουν αρκετές εταιρίες όταν αλλάξουν οι κανονισμοί....

_________________
Understand procedure, understand war. Understand rules, regulations. I don't understand sorry


Δευτ Μάιος 25, 2009 10:44 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
enigma έγραψε:
Ανόητο παιδί εσύ στους αγώνες με ποια εταιρία θα συμμετείχες από το group σου, με την volvo;;;

First On Race Day 8-)

enigma έγραψε:
Τώρα από το vag νομίζω ότι κάνεις λάθος καθώς παλιά είχαν και την seat και τώρα έχουν τα skoda που έχω δει να έχει βγει s2000 και έχει ακουστεί παλιά και για polo....Δλδ να βγάλει και την audi στους αγώνες για να δείξει ότι ασχολείται;;;Όσο για την PSA τα πήρε με τo 206, τα παίρνει με την xcara-c4 δεν έχει νόημα να τις έχει παράλληλα και τις 2.....


και εμείς που το πήραμε το 2006 και το 2007 πρέπει να σταματήσουμε να τρέχουμε .... και πάλι τα skoda (octavia, fabia) seat (cordoba) δεν είχαν φτάσει στο επίπεδο των ford, subaru , PSA.... εμείς θέλουμε scirocco S2000+....

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Δευτ Μάιος 25, 2009 2:25 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2


ΥΓ αφιερωμένο στο φίλο μου τον Proerdo

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Δευτ Φεβ 21, 2011 1:53 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 11:19 pm
Δημοσιεύσεις: 1650
Τοποθεσία: Ωρωπός
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
Παράθεση:
Η Ford για μια ακόμα πολλοστή φορά στηρίζει με τις πράξεις ενέργα τους αγώνες αυτοκινήτου . Οπότε Ford (ή αλλίως οπως λέει ο φίλος μου ο proedros "μπλε οβάλ"), και αγώνες αυτοκινήτου\ραλλύ πάνε μαζί....


Κι εγώ έβλεπα στο άβαταρ το subaru και λέω το μπλέ οβάλ θα είναι το σήμα της subaru και όχι της ford. Αλλά δεν πειράζει :ok

Παράθεση:
απλά η ford ήταν , είναι και θα είναι συνεχώς στο wrc για πολλες δεκατίες... οι άλλοι έρχονταί και φεύγουν (toyota κτλ) ή οι άλλοι δεν ερχονταί καθόλου(VW) ...


Ας μην ξεχνάμε ότι η toyota ήταν από την χρυσή εποχή του group B στο wrc μέχρι που πήγε f1 και φαλήρησε!

ΥΓ. η subaru και η mitsubishi πότε θα γυρίσουν ρε γαμώτο!

GregWrc έγραψε:


ΥΓ αφιερωμένο στο φίλο μου τον Proerdo


Τι ωραίο ήχο κάνει η ρημάδα η πρώτη όταν κουμπώσει στο 1:02. Παρατηρήστε ακόμα ότι στο κατέβασμα δεν χρησιμοποιεί συμπλέκτη, ενώ στο τέλος (7:40) πατάει κανονικά συμπλέκτη!

_________________
...Motorsport has ruined my life...!


Δευτ Φεβ 21, 2011 8:30 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
panrok90 έγραψε:

Κι εγώ έβλεπα στο άβαταρ το subaru και λέω το μπλέ οβάλ θα είναι το σήμα της subaru και όχι της ford. Αλλά δεν πειράζει :ok


μπλε οβάλ είναι τα Ford αλλά η ομάδα του Proedrou ήταν η ομάδα με την αστερισμό λόγω hollywood και του θεού (McRae).... κάπως όμως πρέπει να μπλεχτούν όλα...... :)

panrok90 έγραψε:
ΥΓ. η subaru και η mitsubishi πότε θα γυρίσουν ρε γαμώτο!


υπήρχε φημολογία ότι η Subaru εξελισεί moter 1.6 Turbo αλλά δεν φαίνεται κάτι .... η εν λόγο εταιρίες έχουν αφήσει την εξέλιξη της αγωνιστικής τους πορεία σε διαφόρους βελτιωτικούς οίκους (βλέπε prodrive) ώστε να προμηθεύουν με αγωνιστικά πακέτα τους ιδίωτες για την κατηγορία Παραγωγής.

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Δευτ Φεβ 21, 2011 11:24 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
και με ecoboost 1.000 ccc

Εικόνα

Εικόνα

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Παρ Ιαν 09, 2015 12:32 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 6:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Ford Fiesta(mk7) R2
Θα εχει dmax trophy με το νέο εργαλειο του θειου Μαλκομ.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Παρ Ιαν 09, 2015 3:32 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
Αναβάθμιση Fiesta ST του Motorsport-Fanatics
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: vagelis
Απαντήσεις: 10
Συλλεκτική έκδοση Ford Focus WRC Edition
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: junior_kaloburn
Απαντήσεις: 11
Fleece M-Sport Ford WRT
Δ. Συζήτηση: Αγγελίες
Συγγραφέας: panrok90
Απαντήσεις: 2
Ford Fiesta Mk7 (Pikes Peak)
Δ. Συζήτηση: Νέα / Ειδήσεις
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 1
Ford Racing ATHENS CLUB
Δ. Συζήτηση: Άλλοι Αγώνες
Συγγραφέας: mk1 Stelios
Απαντήσεις: 7
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO