[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 9:21 am ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
 Ο μικρός Γαλάτης Seb 
Συγγραφέας Μήνυμα
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Τα ρεκόρ που "έγραψε" ο κοντός στην καριέρα του!

9 world titles (in successive years, from 2004 to 2012)
105 points between the champion (Loeb) and the runner-up (2010)
78 wins (the former record of 26 beaten by Loeb in Japan in 2006), a success rate of 46.71%
11 wins in a single season (2008), a success rate of 73.3% that year!
18 straight wins on asphalt (between 2005 and 2010)
9 Rallye Deutschland victories
23 different rallies won
122.89kph the highest winning average speed (Finland 2012)
116 WRC podiums (Loeb finished 69.46% of his WRC starts in the top three)
15 consecutive podium finishes (2008/2009)
13 podium finishes in a single season (2005, 2007 and 2008)
92.31% podium finish rate in 2010
1,619 points scored in total
28 consecutive finishes in the points (2009 to 2011)
900 stage victories
19 flag-to-flag victories
100% stage-win record (Tour de Corse, 2005), equal with Shinozuka (Ivory Coast, 1992)
43.14% of all stages won in 2005

πηγή: best-of-rallylive.com

_________________
______________
rally car wanted...


Τρί Οκτ 15, 2013 7:45 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Gilles Panizzi

Παράθεση:
"I have nothing but compliments towards Sebastian This is perhaps the best driver of all time He drives 100% One pilot was able to beat this year , Marcus [ Grönholm . . . ] , who tried to go faster but made ​​mistakes .
What was he most advanced ? Difficult to say but Sebastien has copied person , unlike many . Solberg, for example, was not well on the pavement and began to look at me for dipping . He finished in less drag , follow more tense trajectories. At Peugeot , Gronholm was not picking either the steering on the tarmac and kept asking me videos embedded in 1999-2000. He wanted all the time riding as a passenger to look like I did. He often went pale with the car but always came back to ride. One day he even fell to vomit . He also asked my telemetry readings to superimpose the curves.
In fact, Sebastian is much better suited to land the Norse tar . In 2003 , he took a big hit in McRae and Sainz Citroën ! I can even tell you that they did not know what happened to them ! Sebastian, this is the kind of "monster" that we see every thirty years ! THE rally driver has never known . At the time, was quoted Walter Rorhl but Sebastian could have a career in the 70 , 80 or 90 with the same success . Nobody could get it. Person . Sebastian is beatable on two to three races but not a championship. Sebastian has an amazing journey, this is an "airplane" as they say in the jargon . "- Eurosport.fr


το translate δεν είναι το τέλειο αλλά το νόημα βγαίνει.

πηγή :motorsportforums.com
(by dimviii)

_________________
______________
rally car wanted...


Τρί Οκτ 15, 2013 8:03 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 6:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Οδηγος καλος ηταν και ειναι εγω αυτο που σου εχω πει ειναι οτι υπο αλλες συνθηκες δεν θα επερναι 9 αλλα κατα πολυ λιγοτερα πρωταθληματα (θα επερναι παντως).
Αυτο που δεν μπορεις να χωνεψεις ειναι οτι δεν ειναι αγαπητος σε καποια μεριδα των φιλων των αγωνων,ετσι ομως ειναι η ζωη σ΄εμας αρεσαν και αρεσουν αλλης κοπης οδηγοι και ας τους κοροιδευεται με τον Νικολακη(η ομαδα σου θα του δωσει wrc αυτοκινητο στην Ουαλλια) για εμας δεν μετραει παντα το αποτελεσμα αλλα και ο τροπος που ερχεται ή δεν ερχεται.

υγ1.Παντως και εσενα κατα βαθος σου αρεσει το θεαμα και η πανω απο τα ορια οδηγηση και οδηγοι ,αλλιως δεν μπορω να εξηγησω οτι το πρωτο σου διοραμα δεν ειναι αφιερωμενο στον Σεμπ αλλα στον Ζιλ και τα ντοναντ που ειχει κανει στην γνωστη στροφη της γεφυρας στο Ραλλυ Κταλουνια.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τετ Οκτ 16, 2013 7:39 am
Προφίλ
Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Proedros για την δημοσίευση του/της: arsenarg
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Proedros έγραψε:
Οδηγος καλος ηταν και ειναι εγω αυτο που σου εχω πει ειναι οτι υπο αλλες συνθηκες δεν θα επερναι 9 αλλα κατα πολυ λιγοτερα πρωταθληματα (θα επερναι παντως).
Αυτο που δεν μπορεις να χωνεψεις ειναι οτι δεν ειναι αγαπητος σε καποια μεριδα των φιλων των αγωνων,ετσι ομως ειναι η ζωη σ΄εμας αρεσαν και αρεσουν αλλης κοπης οδηγοι και ας τους κοροιδευεται με τον Νικολακη(η ομαδα σου θα του δωσει wrc αυτοκινητο στην Ουαλλια) για εμας δεν μετραει παντα το αποτελεσμα αλλα και ο τροπος που ερχεται ή δεν ερχεται.

υγ1.Παντως και εσενα κατα βαθος σου αρεσει το θεαμα και η πανω απο τα ορια οδηγηση και οδηγοι ,αλλιως δεν μπορω να εξηγησω οτι το πρωτο σου διοραμα δεν ειναι αφιερωμενο στον Σεμπ αλλα στον Ζιλ και τα ντοναντ που ειχει κανει στην γνωστη στροφη της γεφυρας στο Ραλλυ Κταλουνια.



Είπα κάτι για το αν τον συμπαθείτε ή όχι? Ποσός με ενδιαφέρει. Άλλωστε ειναι πολύ λογικό να γουστάρουμε έναν οδηγό ή οχι. Το έχω πει πάρα πολλές φορές. Και φυσικά όπως υπάρχουν αυτοί που δεν τον συμπαθούν υπάρχουν και πολλοί άλλοι που τον σέβονται και τον γουστάρουν.

Εκεί που ενοχλούμαι είναι όταν απλά ξεφτιλίζουμε την καριέρα κάποιου. Κατά καιρούς έχουμε ακούσει πολλούς και από την παλιοσειρά να μιλάει για αυτόν με τα καλύτερα. Ενώ εμείς απο την αλλη, όπως συμβαίνει γενικά στην Ελλάδα, προσπαθούμε κάθε φορά να μειώσουμε, ξεφτιλίσουμε κτλ κτλ κάτι που κάποιος με κόπο έχει καταφέρει.

Τώρα όσον αφορά το θέμα του θεάματος, εγώ όσες φορές είδα τον κοντο και τον είδα live αρκετές φορές (και σχεδόν όλες ήταν και ο Greg μαζί μου), ναι ήταν ο πιο θεαματικός γιατι ήταν ο πιο γρήγορος στα περασματα του (o Greg εμενε με το στόμα ανοιχτό κάθε φορά). Δεν μπορώ να πιστέψω ιδίως απο εσένα ότι ενας οδηγός είναι θεαματικός επειδη θα έρχεται μονο με το πλάι ή το αγωνιστικό του θα έχει ψαρέψει κανα 2-3 φορές μέχρι να ισιώσει. Αν θεωρήσουμε πως αυτό είναι θέαμα τότε απορώ γιατί δεν έχουμε αλώσει τους αγώνες Drift?

Η οριακή ταχύτητα ΝΑΙ είναι θέαμα! Δεν μιλάω για την μεγαλύτερη ταχύτητα του 12ου σε σχέση με του 13ου. Αλλά για την ταχύτητα των περασμάτων κάποιου ο οποίος έβγαινε πρώτος. Και ο Loeb όταν κατακτούσε το ρεκορ στην φινλανδία για την μεγαλύτερη μεση ταχυτητα ever, δεν υπηρχε περίπτωση να μην ήταν θεαματικός, να μην το πλαγιαζε εκεί που επρεπε και να μην πήγαινε Flat Out !!!!

Τώρα όσον αφορά για τον Κubica, το έχω ξαναπει. Ναι τον συμπαθώ, τον γουστάρω, το ατύχημα που είχε και παρολα αυτα επεστρεψε τον έκανε ακόμα πιο συμπαθητικό κτλ κτλ. Δεν θα τον κατατάξω όμως στους πολυ μεγαλους οδηγούς. Θα πανηγυριζω πλαι στον δρόμο όπως με εχεις δει πολλες φορες να κανω για πολλους οδηγους, αλλα μέχρι εκει.

Να τον "θρυλοποιησω" επειδη "μεσα μου" θελω και έχω την αναγκη να έχω κάποιον "θρυλλο" οδηγο για να ακολουθω και να υποστηρίζω? Όχι! Και αν εξαιρέσω τον οδηγικό του τσαμπουκα/θράσσος που για αυτό τον έχουμε συμπαθησει οι περισσότεροι, δεν θα τον κατατάξω στους θεαματικούς και top οδηγούς που θα μεινουν στην ιστορία του WRC. (οι θεαματικές έξοδοι δεν είναι αγωνιστικό θέαμα)

Αν ήταν έτσι θα είχα για θεό μου τον Gigi Galli. Τον έχω στους top οδηγούς και θα εφτιαχνα και πανό για πάρτη του (πραγματικά το λέω) αλλά για άλλους λόγους.


_________________
______________
rally car wanted...


Τετ Οκτ 16, 2013 9:09 am
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 10:41 pm
Δημοσιεύσεις: 924
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Θα συμφωνησω με τον Proedro στο οτι τα 9 πρωταθληματα ειναι υπερβολη,οι αριθμοι δεν λενε παντα την αλήθεια.
Το επιπεδο του WRC τα χρόνια του Loeb ηταν συνεχώς σε φθίνουσα πορεία: όλο και λιγότερες ομάδες, όλο και λιγότεροι πρωτοκλασάτοι οδηγοι.
Μόνο ο Gronholm κατ'εμε κατάφερε να τον κοντράρει ουσιαστικά, αλλα κι αυτός πληρωσε τα λάθη του.

Μπορεί να μην είναι ο αγαπημένος μου οδηγός, αλλά σαν motorsport-fanatic υποκλίνομαι στα ρεκόρ του,σαν οδηγός τον έχω σαν προτυπο αποτελεσματικότητας, ψυχραιμίας και ικανότητας σε όλες τις επιφάνειες, και σαν ανθρωπός απέδειξε οτι ειναι από τα καλύτερα παιδία που έχουν περάσει απο το χώρο, όντας low profile και πολύ φειδολός και προσεκτικος στις δηλώσεις του (καμία σχέση με τον Ogier που απο το Μοντε καβάλησε το καλάμι και ειρωνευόταν τους πάντες...)

_________________
Like us on Facebook:
Fiesta mk1 Historic Rally Team Pyrgos


Τετ Οκτ 16, 2013 10:18 am
Προφίλ WWW
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Pyrgiotis έγραψε:
Θα συμφωνησω με τον Proedro στο οτι τα 9 πρωταθληματα ειναι υπερβολη,οι αριθμοι δεν λενε παντα την αλήθεια.
Το επιπεδο του WRC τα χρόνια του Loeb ηταν συνεχώς σε φθίνουσα πορεία: όλο και λιγότερες ομάδες, όλο και λιγότεροι πρωτοκλασάτοι οδηγοι.
Μόνο ο Gronholm κατ'εμε κατάφερε να τον κοντράρει ουσιαστικά, αλλα κι αυτός πληρωσε τα λάθη του.

Μπορεί να μην είναι ο αγαπημένος μου οδηγός, αλλά σαν motorsport-fanatic υποκλίνομαι στα ρεκόρ του,σαν οδηγός τον έχω σαν προτυπο αποτελεσματικότητας, ψυχραιμίας και ικανότητας σε όλες τις επιφάνειες, και σαν ανθρωπός απέδειξε οτι ειναι από τα καλύτερα παιδία που έχουν περάσει απο το χώρο, όντας low profile και πολύ φειδολός και προσεκτικος στις δηλώσεις του (καμία σχέση με τον Ogier που απο το Μοντε καβάλησε το καλάμι και ειρωνευόταν τους πάντες...)



Δεν με εχετε καταλάβει. Δεν έχω πει κατι το αντίθετο. Απλά τσαντίζομαι όταν παμε να μειωσουμε την αξία καποιου ο οποιος απο την πλευρα μου μονο σεβασμο αποπνεει, με δικαιολογίες που απλά δεν στέκουν.

Επίσης δεν είπα ότι τον κατατάσσω ως τον μεγαλύτερο οδηγό ever. Εχω πει ότι είναι ένας απο τους οδηγούς που θα μεινουν στην ιστορια. Πάντα, σε όλα τα αθληματα, είναι τρομερα δυσκολο να συγκρίνεις αγωνιζόμενους διαφορετικών εποχών. Όμως η καραμελλα ότι δεν οδηγησε Group B αρα δεν πιανει μια σε συγκριση με τους παλιους αυτο ειναι λάθος, και αν θελετε να συζητήσουμε αλλη φορά.

Πότε δεν κόλλησα στα πολλα πρωταθληματα του. Αλλά και σαν ενα αριθμό να το δεις, το να κατακτησεις τόσα πρωταθληματα συνεχόμενα κάτι σημαίνει. Νομίζουμε ότι είναι εύκολο να οδηγάς κάποιες χιλιάδες ειδικές μεσα στην καριερα σου, και τις 900 να τις έχεις νικήσει. Με όποιον και να τρέχεις.

Καποια απο τα ρεκόρ που έχουν σημασια είναι
1. αυτό που κατέκτησε το 2005. Όταν δεν έτρεχαν οι της τελευταίας γενιάς (τώρα) δευτεροκλασσατοι, και πήρε όλες τις ειδικής της Κορσικής . Με μόνο 2-3 χρόνια ενεργης συμμετοχής στο WRC

και

2. Και ότι από τον πρώτο χρόνο εμπλοκής του απλά άρχισε να κυριαρχεί και να γράφει ιστορία. Δεν έγραψε ιστορια και πηρε πρωταθλήματα τα τελευταία 4-5 χρόνια. Και πιο αναλυτικά από το 2001 όπου η Citroen τον είχε για πρωτη φορά ως οδηγό για τα junior wrc κατεκτησε 5 απο τους 6 γύρους. Αυτόν που δεν κατέκτησε ήταν του San Remo όπου με μόλις 3 αγώνες με WRC αγωνιστικό, η Citroen τον εβαλε στην μεγαλη ομαδα και οδήγησε ένα Xsara όπου στρίμωξε για τα καλά εναν οδηγό "σπεσιαλιστα" της ασφαλτου τον Panizzi όπου και κατέκτησε τελικά την δεύτερη θέση. Για την ιστορία στην τρίτη θέση βρέθηκε ο Auriol με 206, στην 4η θέση ο Sainz με Focus, στην 5η θέση Travaglia, στην 6η θέση Delecour, στην 7η θέση Gronholm, στην 8η θέση McRae, στην 9η θέση Solberg ....... . Απλά μην προσπεράσετε το ότι οδηγούσε για 3η φορά αγωνιστικό WRC, τα ονόματα τα όποια ήρθαν στις επόμενες θέσεις απο αυτον συν οτι την ιδια χρόνια με το Jwrc ειχε πάρει όλους τους αγώνες. Και όλα αυτά την πρώτη χρονιά της καριέρας του.

υ.γ. Οι αριθμοί δεν λένε πάντα την αλήθεια αλλά οι επι συνεχόμενα χρόνια αριθμοί σίγουρα λένε την αλήθεια.

_________________
______________
rally car wanted...


Τετ Οκτ 16, 2013 12:32 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 6:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
ΡΕ Γιωργο οι αριθμοι ειναι παντα για τους αριθμολαγνους και τους βαθμοθηρες.

Εγω δεν τους αναγνωριζω για πολλους και διαφορους λογους τοσο στο εξωτερικο οσο και στην Ελλαδα,κατα τα αλλα σημεια το εντυπωσιακα περασματα και για μενα ειναι τα οριακα περασματα που αρκετες φορες φερνουν και εξοδους.
Εγω προσωπικα γουσταρω το flat out απο την αρχη εως το τελος γι'αυτο και εχω αδυναμια στο Ρομπερτ γιατι πηρε wrc αυτοκινητα μετα απο r3 και πηγε να ξεφτηλισει τους οδηγους Γαλλιας και Ιταλιας με τεραστιες διαφορες σε ροντε και ραλλυ.
Οποιοσδηποτε αλλος με τοσο σοβαρο τραυματισμο και λιγοστη εμπειρια δεν θα ειχε καμια τυχη σε τοσο υψηλο επιπεδο,μακαρι να τον δουμε στην FORD.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τετ Οκτ 16, 2013 1:13 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Proedros έγραψε:
ΡΕ Γιωργο οι αριθμοι ειναι παντα για τους αριθμολαγνους και τους βαθμοθηρες.

Εγω δεν τους αναγνωριζω για πολλους και διαφορους λογους τοσο στο εξωτερικο οσο και στην Ελλαδα,κατα τα αλλα σημεια το εντυπωσιακα περασματα και για μενα ειναι τα οριακα περασματα που αρκετες φορες φερνουν και εξοδους.
Εγω προσωπικα γουσταρω το flat out απο την αρχη εως το τελος γι'αυτο και εχω αδυναμια στο Ρομπερτ γιατι πηρε wrc αυτοκινητα μετα απο r3 και πηγε να ξεφτηλισει τους οδηγους Γαλλιας και Ιταλιας με τεραστιες διαφορες σε ροντε και ραλλυ.
Οποιοσδηποτε αλλος με τοσο σοβαρο τραυματισμο και λιγοστη εμπειρια δεν θα ειχε καμια τυχη σε τοσο υψηλο επιπεδο,μακαρι να τον δουμε στην FORD.


Ειμαι σιγουρος οτι δεν διαβασες οτι εγραψα. Τα υπογραμισμενα ουτε καν πρεπει να τα προσεξες. (και σου ειπα στο τηλ. διαβασε με προσοχη :D )

Μιλανε για εναν οδηγό όπου στον πρωτο του χρονο εμπλοκης σε jwrc και wrc (με 3 μονο αγώνες) ξεφτυλισε -όπως ειπες και εσυ για τον Kubica- καποιους αλλους αγωνιζομενους του στο rally San Remo,με τεράστια εμπειρία.


Μην πιάνεσαι απο μια λεξη και χάνεις το νόημα όσων γραφω.

_________________
______________
rally car wanted...


Τετ Οκτ 16, 2013 1:43 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 6:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Τα ασφαλτινα Ραλλυ ηταν παντα υποθεση ειδικων κατασκευων απο Γαλλια μερια και κυριως των Γαλλων οδηγων ,το ξεφτυλιζω για εμενα ειναι να πας για την πρωτια και οχι δευτερος οπως ηταν στο συγκεκριμενο αγωνα και να ριχνεις στον αλλο μεγαλες διαφορες σε δευτερολεπτα ,η να ριχνεις γυρο στον αλλο,να λυσας να φας τον αλλο ζωντανο και οχι να αφηνεις γκαζι και να ελεγχεις .

Με τον συγκεκριμενο τροπο εχουμε πει μπορει και να μην παρεις πρωταθλημα στον αιωνα τον απαντα αλλα χτιζεις ονομα ,μαζευεις χορηγους και το κυριοτερο μπενεις αφισα πανω απο το κρεβατι των πιτσιρικαδων(καλα πολυ ρετρο αυτο,σιγα μην υπαρχουν ακομα αφισες).

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τετ Οκτ 16, 2013 2:33 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 3:53 pm
Δημοσιεύσεις: 1154
Τοποθεσία: Athens, Argyroupolis
Δημοσίευση Re: Ο μικρός Γαλάτης Seb
Proedros έγραψε:
Οδηγος καλος ηταν και ειναι εγω αυτο που σου εχω πει ειναι οτι υπο αλλες συνθηκες δεν θα επερναι 9 αλλα κατα πολυ λιγοτερα πρωταθληματα (θα επερναι παντως).
Αυτο που δεν μπορεις να χωνεψεις ειναι οτι δεν ειναι αγαπητος σε καποια μεριδα των φιλων των αγωνων,ετσι ομως ειναι η ζωη σ΄εμας αρεσαν και αρεσουν αλλης κοπης οδηγοι και ας τους κοροιδευεται με τον Νικολακη(η ομαδα σου θα του δωσει wrc αυτοκινητο στην Ουαλλια) για εμας δεν μετραει παντα το αποτελεσμα αλλα και ο τροπος που ερχεται ή δεν ερχεται.


θα συμφωνήσω απόλυτα με τον πρόεδρο, δεν μετράνε μόνο τα πρωταθλήματα, μετράει και η επαφή που έχει με το κοινό.

π.χ. ο Πέτρος, μπορεί να μην κερδίζει αλλά είναι πολύ κοντά στον κόσμο, θα τους κάνει και το κέφι με μία μικρή επίδειξη, θα πάει κοντά τους και γενικά σε πλησιάζει με τον τρόπο του, πράγμα που δεν είχε ο κοντός κάνει ποτέ.

_________________
ΤΑΣΟΣ IMPREZA Sti spec c type RA
http://imageshack.us/photo/my-images/824/avatar3obe.jpg


Τετ Οκτ 16, 2013 3:22 pm
Προφίλ WWW
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 29 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
Απο μικρος στα γηπεδα!!!!
Δ. Συζήτηση: Βίντεο
Συγγραφέας: saxter
Απαντήσεις: 0
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO