[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί Μάιος 14, 2024 2:14 pm ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο! 
Συγγραφέας Μήνυμα
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Η εταιρεία μας θα συμμετάσχει στο Ράλλυ Παλάδιο στις 27-28 Νοεμβρίου 2009, αγώνα που θα πραγματοποιήσει την παρθενική εμφάνιση στις ελληνικές ειδικές διαδρομές το νέο Peugeot 207 R3T. Πρόκειται για τον τελευταίο γύρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ράλλυ, που διεξάγεται σε ασφάλτινες ειδικές διαδρομές. Το επίκεντρο του αγώνα βρίσκεται στο Ολυμπιακό Κέντρο Πάλης του Δήμου Λιοσίων, καθώς οι 4 επαναλαμβανόμενες ειδικές διαδρομές διεξάγονται στην ευρύτερη περιοχή της δυτικής Αττικής.

Αυτή τη φορά οδηγός της ομάδας μας δεν θα είναι ο Γιώργος Γκάλλο, αλλά ο Δημήτρης Αμαξόπουλος, ενώ για πρώτη φορά θα συμμετάσχει σε ελληνικό αγώνα το Νέο Peugeot 207 κατηγορίας R3Τ, μικρό ξαδερφάκι του επιτυχημένου και παγκόσμιου πρωταθλητή στο IRC, Peugeot 207 S2000! Το αυτοκίνητο θα το απολαύσετε στις γρήγορες και απαιτητικές ειδικές διαδρομές του αγώνα ενώ θα έχετε την δυνατότητα να το δείτε από κοντά στην έκθεση μας για το διάστημα 16-26 Νοεμβρίου. Η πρωτοποριακή αυτή κίνηση δεν σταματάει όμως εδώ, αφού η ομάδα μας θα παρευρεθεί στον αγώνα των πρωταθλητών που θα πραγματοποιηθεί για πρώτη φορά στην Ελλάδα στις 14-15 Νοεμβρίου. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο λιμάνι του Πειραιά και η ΓΚΑΛΛΟ Α.Ε θα εκπροσωπηθεί τόσο από τον Δημήτρη Αμαξόπουλο με το Peugeot 207 R3T όσο και από τον Γιώργο Γκάλλο με το Peugeot 206 KitCar. Παράλληλα με τις παραπάνω εκδηλώσεις υποστηρίζουμε τον Δημήτρη Αμαξόπουλο και στους αγώνες που θα πραγματοποιήσει στην Ιταλία με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.

YΓ έλα ρε γείτονα.... επιτέλους εφέρε και κάποιος διαφορετικό εργαλέιο εκτός απο taxi..... αναμένουμε να το δούμε απο κόντα ... εγώ θα το βλέπω απο μπαλκόνι μου :lol:

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Παρ Νοέμ 06, 2009 3:40 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
πολυ καλη κινηση η εισοδος αυτοκινητων R2 & R3 στους Ελληνικους αγωνες,μακαρι να ακολουθησουν και αλλοι οδηγοι,ειναι καθαρα αγωνιστικα αυτοκινητα που για να γραψουν χρονους στις ειδικες πρεπει να οδηγηθουν με ψυχη και ταλεντο,δεν πανε μονα τους με την συμβολη των διαφορικων.Γκρεγκ ειναι ευκολο να μαθουμε το κοστος του συγκεκριμενου αυτοκινητου,καθως και τις τεχνικες προδιαγραφες,υπαρχει καπου συγκιτικο αντιπαραθεσης με τον αμεσο αντιπαλο του εν Ελλαδα το RENAULT CLIO R3 του κ.Κοσμοπουλου?Χωρις να εχω διαβαση τιποτα υποθετω οτι θα εχει υποδυναμη κοντα στα 250-260 αλογα,και τιμουλα κοντα στα 100.000,00 ευρω.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Παρ Νοέμ 06, 2009 4:53 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Ιουν 01, 2009 3:13 pm
Δημοσιεύσεις: 7
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Η τιμή για fiesta 1.6 r2 είναι 10980 (από m-sport) + kit μετατροπής 20832 ευρώ.Καλό ε ?
Από 4τροχούς.


Δευτ Νοέμ 09, 2009 8:17 pm
Προφίλ YIM
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
vagelis έγραψε:
Η τιμή για fiesta 1.6 r2 είναι 10980 (από m-sport) + kit μετατροπής 20832 ευρώ.Καλό ε ?
Από 4τροχούς.


Η τιμή με βάση τον σύνδεσμο για να φέρεις Fiesta mk7 r2 υπολογίζεται μαζί με την καρότσα στα 36822.50 € χωρίς του φόρους .οπότε παμε γύρω στα 45000€. Το κιτάκι απο ότι ξέρω το δίνει η Car Center (Καρανικόλας).Προυποθέτει όμως να έχεις το αμάχι (καροτσα) . Απο ότι λες βαγγέλη αν ο καρανικόλας το φέρνει όλο το αμάξι με 32000€ τότε είναι πολύ καλή ευκαιρία .... Proedreeeeeeeeeee πήρες το σωστό αμάξι τελικά .... ομολογκαρισμένο .... οπότε μας μένουν 21000€ και μέτα μια βλάβη μόνιμη

Τωρά και το 207 RC η αλλίως R3T( είναι τα ίδια μιας και μίλησα με τον επίσημο βενζίνα του έλληνα αντιπροσώπου που θα υποστηρίξει το αμάξι 8-) ) κοστίζει 20500 το ασφάλτινο κίτ και θέλει άλλα 5000€ για το χωμάτινο κιτ (*στις τιμές δεν περιλμβάνονται οι φόροι). Το αμάξι απο κάποιο τοπικό αντιπρόσωπο θα κάνει 17900.Οπότε αν πας να το "χτίσεις" πας πάνω απο 50000€. Δεν ξέρω αν έχει κάποια χαμηλότερη τιμή η peugeot sport ή Lion Hellas για πιο φθηνή καρότσα.

Περισσότερες γαι το peugeot 207 R3 εδώ

Εγώ θα προτιμούσα το Fiesta και οι λόγοι πιστεύω είναι προφανείς ...... σειριακό(το 207 εχει χειροκίνητο) ,με φόρμα μπλε οβαλ θα ήμουν μούρλια και όπως λέει και ο φίλος μας ο στράτος ..."εγώ καμία σχέση με γαλλικά" ... και μετά ξύπνησα...
Επίσης τον τελευταίο καιρό λέγετε σαν αγωνιστικά στέκια ότι πλεον το μέλλον των ελληνικών αγώνω είναι τα cup.μακάρι να υπάρξει ενδιαφέρον απο την Ford Motor Hellas και την Lion Hellas και να μην πάνε χάμενα τα 2 μοντέλα....

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τρί Νοέμ 10, 2009 12:16 am
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Κυριοι εχω ακομα αμφιβολιες αν το RC ειναι το R3T,εγω ξερω οτι τα R3 ειναι δυλιτρα ατμοσφαιρικα με σειριακα και μπλοκε.Το συγκεκριμενο PEUGEOT ΕΙΝΑΙ 1.6 turbo.Αναμεσα στα δυο προαναφερθεντα αυτοκινητα θα επελεγα FORD FIESTA R2 οχι επειδη ειμαι κατοχος του 1.6 sport αλλα γιατι στους ελληνικους αγωνες δεν υπαρχει κατηγορια για αυτοκινητα 1.6 turbo.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τρί Νοέμ 10, 2009 11:26 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Φωτογραφίες απο το εν λόγο Peugeot 207 R3T

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τρί Νοέμ 10, 2009 1:14 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Συμφωνα με τον κανονισμο του 78ου Rally Monte Carlo τα R3T κατατασονται στην κατηγορία των Α7 που είναι για αγωνιστικα πανω απο 1.600cc εως 2.000cc . Πιστευω πως εχει δίκιο ο κος Proedros μιας και το RC που λετε οτι ειναι το R3T ειναι 1.598 cc άρα κατατασεται στην κατηγορια των Α6!

το link με τον κανονισμο για το IRC Rally Monte carlo
http://www.acm.mc/ramc/2010/docs/reglement_en_2010.pdf

_________________
______________
rally car wanted...


Πέμ Νοέμ 12, 2009 5:01 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
saxter έγραψε:
Συμφωνα με τον κανονισμο του 78ου Rally Monte Carlo τα R3T κατατασονται στην κατηγορία των Α7 που είναι για αγωνιστικα πανω απο 1.600cc εως 2.000cc . Πιστευω πως εχει δίκιο ο κος Proedros μιας και το RC που λετε οτι ειναι το R3T ειναι 1.598 cc άρα κατατασεται στην κατηγορια των Α6!

το link με τον κανονισμο για το IRC Rally Monte carlo
http://www.acm.mc/ramc/2010/docs/reglement_en_2010.pdf


με βάση το άθρο εγώ πιστευω ότι θα το βάλουν μαζί με τα Α/7... το λέει εξάλλου ξεκάθαρα


A7/R2C/R3C/R3T/R3D: over 1600cc up to 2000cc.

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Πέμ Νοέμ 12, 2009 6:02 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Συμφωνα με τον παραπανω κανονισμο R3T peugeot 207 που εχει κινητηρα 1.6 turbo κατατασεται στην κατηγορια Α7.Αμαν αυτα τα turbo κατεκτησαν και το τελευταιο ατμοσφαιρικο μας προπυργιο την Α7.Ατμοσφαιρικοι ολοι του κοσμου ενωθειτε,αν και δεν μας βλεπω και πολλους.Εγω παντος θα υποστηριζω το RENAULT CLIO R3 MAXI του κ.ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ γιατι δεν μου αρεσουν τα υπερτροφοδοτουμενα.
ΥΓ1.γκρεγκ πολυ δικαιο το fiesta Α7 ΣΑΝ ΤΟΥ ΡΟ-ΝΙ να ανταγωνιζεται το R3T ,βεβαια εχω αμφιβολιες αν θα μπορει να τα βαλει με το TYPE-R του ΓΕΡΟΔΗΜΟΥ.
ΥΓ2.Ποιος θα μου το ελεγαι οτι καποτε θα υποστηριζα και τα HONDA ατιμη κοινονια.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Πέμ Νοέμ 12, 2009 6:05 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
GregWrc έγραψε:
saxter έγραψε:
Συμφωνα με τον κανονισμο του 78ου Rally Monte Carlo τα R3T κατατασονται στην κατηγορία των Α7 που είναι για αγωνιστικα πανω απο 1.600cc εως 2.000cc . Πιστευω πως εχει δίκιο ο κος Proedros μιας και το RC που λετε οτι ειναι το R3T ειναι 1.598 cc άρα κατατασεται στην κατηγορια των Α6!

το link με τον κανονισμο για το IRC Rally Monte carlo
http://www.acm.mc/ramc/2010/docs/reglement_en_2010.pdf


με βάση το άθρο εγώ πιστευω ότι θα το βάλουν μαζί με τα Α/7... το λέει εξάλλου ξεκάθαρα


A7/R2C/R3C/R3T/R3D: over 1600cc up to 2000cc.


Ναι ρε και εγω το ιδιο λεω.Οτι θα ειναι στην Α7 απλα μπερδευτικα διοτι νομιζα οτι στην Α7 θα ειναι μονο ατμοσφαιρικα.Αnyway λαθος! αλλα εστω και με το λαθος η γνωση μοιραζεται!!!

_________________
______________
rally car wanted...


Πέμ Νοέμ 12, 2009 6:12 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
47ο Ράλλυ Δ.Ε.Θ. 2014
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 15
15o Ράλλυ Sprint Σπάρτης (2012)
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 9
36ο Ράλλυ Παλάδιο 28/11/2015
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 21
Ραλλυ ΔΕΘ 2013
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 11
23ο Ράλλυ Sprint ΑΟΛΑΠ 2012
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 8
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO