[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ Μαρ 28, 2024 10:46 am ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 37 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Διάφορα... 
Συγγραφέας Μήνυμα
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 11:19 pm
Δημοσιεύσεις: 1650
Τοποθεσία: Ωρωπός
Δημοσίευση Διάφορα...
zougla.gr έγραψε:
Η Ιταλική Αστυνομία απέκτησε δύο Lotus Evora

Δύο ολοκαίνουργιες Lotus Evora προστέθηκαν στον στόλο της Ιταλικής Αστυνομίας. Η παράδοση έγινε χθες στο αρχηγείο των Καραμπινιέρη και θα χρησιμοποιηθούν σε ειδικές αποστολές της Ρώμης και του Μιλάνο, όπου και θα βρίσκονται.

Όπως είναι φυσικό, ο εξοπλισμός των συγκεκριμένων Evora είναι διαφορετικός από αυτόν των εκδόσεων που προορίζονται για τους ιδιώτες πελάτες, προκειμένου να μπορούν να αντεπεξέλθουν στις απαιτήσεις που έχουν τα… περιπολικά. Να σημειώσουμε ότι η συγκεκριμένη Evora είναι εφοδιασμένη με έναν κινητήρα 3.5 λίτρων, ο οποίος αποδίδει 350 ίππους και βάζει φωτιά στην άσφαλτο…



_________________
...Motorsport has ruined my life...!


Παρ Ιούλ 22, 2011 1:11 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 11:19 pm
Δημοσιεύσεις: 1650
Τοποθεσία: Ωρωπός
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
Gymkhana από το αμερικάνο drifter Vaughn Gittin!

Στη Νότιο Αφρική βρέθηκε ο Vaughn Gittin Jr., ο μοναδικός Αμερικανός ντρίφτερ που έχει κερδίσει αγώνα στο D1GP. O Gittin ταξίδεψε στο Ριάντ καλεσμένος της Ford Μέσης Ανατολής για να δώσει το “παρών” σε τοπικό αγώνα στην πίστα Al Reem και άρπαξε την ευκαιρία για να “παίξει” όπως γνωρίζει πολύ καλά. Δηλαδή με το πλάι.

Έτσι δημιούργησε τη δική του εκδοχή για Gymkhana, άκρως αξιοπρεπή και φυσικά εντυπωσιακή όσο και του Ken Block. Στα χέρια του είχε το Ford Mustang με το οποίο συμμετέχει στη φετινή Formula Drift και όπως συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις χρησιμοποιήσει και αρκετές Go Pro HD, οι οποίες είναι ιδανικές για να προσφέρουν απίστευτα πλάνα σε κάθε είδους αγώνα και όχι μόνο.


_________________
...Motorsport has ruined my life...!


Παρ Ιούλ 22, 2011 1:21 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 11:19 pm
Δημοσιεύσεις: 1650
Τοποθεσία: Ωρωπός
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
Sparco Sienna (red):

Εικόνα

Kύριοι, αν κάποιος ξέρει κάτι αν είναι καλό ή όχι, αν το έχει δοκιμάσει, αξίζει δεν αξίζει κτλ. θα του ήμουν ευγνώμων!

_________________
...Motorsport has ruined my life...!


Κυρ Σεπ 04, 2011 1:12 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 11:19 pm
Δημοσιεύσεις: 1650
Τοποθεσία: Ωρωπός
Δημοσίευση Re: Διάφορα...


Δείτε σχόλιο απο κάτω!!!

_________________
...Motorsport has ruined my life...!


Δευτ Σεπ 26, 2011 2:38 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 09, 2009 5:49 pm
Δημοσιεύσεις: 2007
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
χαοχοαχοαχοαοχαχαχοαοχοαχοαοχ

_________________
A samurai spectator of rallyes


Δευτ Σεπ 26, 2011 5:42 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
Παράθεση:
-Και τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;

-Τι βαζω!!!!!!! τον πατερα μου και την μανα μου βαζω!!!!!
Μπιστονια,μπιελες,τριμεταλικα μεταλλα,μηχανικα οστιρια,εκκεντροφορους,χειροκινητο κοντο πενταρι σασμαν αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος!!!!! ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ!!!!! ... Δεν πειραζει θα σου βαλω και νιτρα να ψεκαζεις

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Πέμ Ιαν 12, 2012 3:18 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
GregWrc έγραψε:
Παράθεση:
-Και τι βαζεις μεσα ρε μαστορα;

-Τι βαζω!!!!!!! τον πατερα μου και την μανα μου βαζω!!!!!
Μπιστονια,μπιελες,τριμεταλικα μεταλλα,μηχανικα οστιρια,εκκεντροφορους,χειροκινητο κοντο πενταρι σασμαν αμα εχεις χερια και DSG αμα εισαι κουλος.
Σε κοβω να εισαι κουλος!!!!! ΟΜΟΡΦΑΝΤΡΑ ΜΟΥΥΥΥ!!!!! ... Δεν πειραζει θα σου βαλω και νιτρα να ψεκαζεις



:xaxaxa :xaxaxa :xaxaxa

_________________
______________
rally car wanted...


Πέμ Ιαν 12, 2012 3:39 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 1:56 pm
Δημοσιεύσεις: 525
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
Αν το χεις στο αίμα σου το κάνεις με ότι βρεις....


_________________
Understand procedure, understand war. Understand rules, regulations. I don't understand sorry


Παρ Ιαν 13, 2012 1:48 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιουν 06, 2009 6:22 pm
Δημοσιεύσεις: 6737
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
Τηλεκατευθυνόμενο... «ρουκέτα» με τελική 160 χλμ/ώρα

Η Traxxas προσπαθεί τα τελευταία 25 χρόνια να κατασκευάσει το απόλυτο τηλεκατευθυνόμενο.

Και το κατάφερε! Το καινούριο της όχημα, τo Traxxas XO-1φτάνει τα 0-100 χλμ/ώρα σε 2,3 δευτερόλεπτα, ενώ τελικιάζει στα 160χλμ/ώρα σε 4,9 δευτερόλεπτα. Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα :headbang :headbang :headbang

Το «κτήνος» παίρνει ζωή από το ηλεκτρικό του μοτέρ των 1.650 kV που τροφοδοτείται από τρεις μπαταρίες λιθίου 5.οοο mAh.
To «υπεραυτοκίνητο» βγηκε στην αγορά στις 30 Δεκεμβρίου και η τιμή του αγγίζει τα 1.100 δολάρια.


Σάβ Ιαν 14, 2012 8:28 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: Διάφορα...
http://tro-ma-ktiko.blogspot.com έγραψε:
Super αγγελία! Σκοπός είναι να ξέρεις πως πλασάρεις το προιόν! Το αμάξι είναι λούλουδο... τέλος

Εικόνα

Η αγγελία είναι αληθινή!

Το αμάξι είναι λούλουδο. Το βλέπετε πως γυάλίζει στη φωτογραφία. Μιλάμε για μεγάλη ευκαιρία. Παρφέ που λέμε.

Όποιος ξέρει από τζιπ... και του αρέσει να πηγαίνει στα χιόνια, αυτό ειναι το εργαλείο που πρέπει να πάρει.

Εγω δεν πηγαινα στα χιονια γιατί κρύωνα. Αμα δεν κρύωνα όμως θα πήγαινα γιατί μ αρέσουν.

Το κράτησα ένα χρόνο αλλά η κωλοκυβέρνηση με τους φόρους που έβαλε, τα τεκμήρια και κει που πήγε η βεντζίνα, δεν με παίρνει άλλο να το κρατήσω.

Μην μασάτε πως έχει πρόβλημα το αμάξι και το δίνω τόσο φτηνά. Είναι αστέρι σας λέω.

Το χω τουμπανιάσει αλλά δεν το χω σκίσει. Για καμμια βόλτα στο Κολωνάκι το χειμώνα και στην παραλία το καλοκαίρι το χα το έρμο. Άντε και σε κανα γάμο καμμιάς ξαδέρφης που το γυάλιζα και το στόλιζα.

Το μόνο χωμα που έχω πατήσει, είναι που πήγαινα μια μέρα στην Π.Ράλλη και έπεσε ενα σακί με κοκκινόχωμα από εναν γύφτο που πήγαινε μπροστά μου, έσπασε το σακί και χύθηκε το χρώμα και το πάτησα.

Αλλιώς το αμάξι μονο σε άσφαλτο έχει πατήσει. Είναι άστρωτο μιλάμε.

Επειδή είμαι μερακλής το επλενα μονος μου. Δεν το χω παει σε βουρτσα σε πλυντηριο. Μονο hand made πλυσιμο εκανα και το σκουπιζα με πετσι που χα παρει απο το φαναρι στα Village στη Θηβων.
Έχω φέρει κι απ την Αμερική
που μένει μια ξαδέρφη της μάνας μου, πολλά έξτρα και του χω βάλει. Ελάτε να το δείτε από κοντά να καταλάβετε για τι διαμάντι μιλάμε.

Δυστυχώς δεν με παιρνει να το κρατήσω άλλο γιατί θα με σκίσει η εφορία με τα τεκμήρια. Δουλευω μαυρα (κυριως παιζω κανα παρανομο στοιχημα και κερδιζω λέφτα) και δεν μπορώ να το καλύψω στη δήλωσή μου.

Παρτε τηλέφωνο από τη 1 το μεσημέρι και μετά (που ξυπνάω) να παμε να πιουμε ενα καφε να το δειτε. Συνηθως συχναζω "Γρηγόρη"

Αμα εχετε whatsapp μπορω να σας στειλω κι αλλες φωτογραφιες. Αλλα μόνο whatsapp γιατί μου κοψε το κινητό η vodafone και δεν μπορώ να στειλω ΜΜS
Παρακαλώ μόνο σοβαρές προτάσεις και τα λεφτά μετρητά.

Αποκρύψεις δεν σηκώνω.



_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Παρ Φεβ 10, 2012 12:31 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 37 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
Μικρά και διάφορα νεα απο την Formula 1
Δ. Συζήτηση: Νέα / Ειδήσεις
Συγγραφέας: enigma
Απαντήσεις: 177
Μικρά και διάφορα νεα απο την κατηγορία WRC (και οχι μονο)
Δ. Συζήτηση: Νέα / Ειδήσεις
Συγγραφέας: saxter
Απαντήσεις: 1043
Μικρά και διάφορα νεα απο το ΕRC
Δ. Συζήτηση: Νέα/Ειδήσεις
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 115
Διάφορα για Ford Focus mk1
Δ. Συζήτηση: Αγγελίες
Συγγραφέας: Pyrgiotis
Απαντήσεις: 0
Μικρά και διάφορα νέα από το Moto GP
Δ. Συζήτηση: Νέα / Ειδήσεις
Συγγραφέας: Nikos
Απαντήσεις: 1
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO