[ +/- ] [ Τώρα είναι Κυρ Απρ 28, 2024 10:21 am ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 45 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 C4 1.6 Project Tuning 
Συγγραφέας Μήνυμα
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 2:23 pm
Δημοσιεύσεις: 75
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Απο τα καλύτερα αποτελέσματα που έχω δεί - ακούσει!!!! Συγχαρητήρια!! Άντε, και εύχομαι να σου κάτσουν τόσο καλά όλες οι βελτιώσεις που έχεις σκοπό να κάνεις!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=q7SjbU3P-rM


Πέμ Απρ 16, 2009 7:08 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 09, 2009 6:49 pm
Δημοσιεύσεις: 2007
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Τελικά τα 10 έγιναν πραγματικότητα. Μπράβο στον saxter για την επιλογή του και μπράβο και στον δημιουργό της εξάτμισης.

_________________
A samurai spectator of rallyes


Πέμ Απρ 16, 2009 7:30 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Αποτελέσματα Φάσης 2ης

Αγαπητοι φίλοι και συμπολεμιστές ( :mrgreen: )μου πρωτα θελω να σας ευχαριστησω για την ψυχολογικη υποστηριξη(και η χρηματικη καλη θα ηταν παντως) που μου προσφέρατε στο Project No 2. Δεύτερον σας παραθέτω για μελετη και σχολιασμό την 2η δυναμομέτρηση και ένα αντίγραφο (ασπρομαυρο ομως sorry) που έχει και τις δυο μετρησεις πάνω για συγκρισεις.
Project 3 αναρτηση
Project 4 πρόγραμμα
Project 5 καλυτερη δουλεια με περισσοτερα λεφτα για τις βενζινες!

_________________
______________
rally car wanted...


Πέμ Απρ 16, 2009 8:48 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Πάντως ομολογουμένως κάτι πρεπει να διορθώσω διοτι ο κος ainigma ψιλοασελγησε πανω μου προχθες! αλλα ειπαμε θέλω επανάληψη απο σταση. αν ξαναασελγησει πανω μου τοτε θα ειναι ενα ακομα αμαξι πιο γηργορο απο το δικο μου ! ε και! αλλα και παλι δεν θα μασαμε διοτι C4 RULES :D :D :D (μαζί μου εσεις έτσι???)

_________________
______________
rally car wanted...


Πέμ Απρ 16, 2009 9:13 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Εγιναν και εχθές δοκιμες σε όλες τις δυνατές καταστάσεις και τα αποτελέσματα ήταν σχεδόν ίδια με προχθές .... τι να πω ... βασικά το ibiza σε αυτην την επίστροφή του στα πάτρια εδάφη δουλεύει πάρα πολυ καλά. μηπώς τον συγκίνησαν οι καταστάσεις που είδε αυτά τα βράδια και είπε να δείξει τα δόντια του... :lol:

το μόνο σίγουρο είναι πως με ενα πρόγραμμα "θα δέσει το γλυκό"

Ορίστε και το βίντεο της δυναμομέτρησης (φίλτρο & εξάτμιση)

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Παρ Απρ 17, 2009 2:11 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 2:56 pm
Δημοσιεύσεις: 525
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Gregwrc έγραψε:
Εγιναν και εχθές δοκιμες σε όλες τις δυνατές καταστάσεις και τα αποτελέσματα ήταν σχεδόν ίδια με προχθές .... τι να πω ... βασικά το ibiza σε αυτην την επίστροφή του στα πάτρια εδάφη δουλεύει πάρα πολυ καλά. μηπώς τον συγκίνησαν οι καταστάσεις που είδε αυτά τα βράδια και είπε να δείξει τα δόντια του... :lol:

το μόνο σίγουρο είναι πως με ενα πρόγραμμα "θα δέσει το γλυκό"

Ορίστε και το βίντεο της δυναμομέτρησης (φίλτρο & εξάτμιση)

Μεγάλη ιστορία το 1,4 μου...είναι ανάλογα τα κέφια του και τον τελευταίο καιρό παραπάει καλά....Βέβαια ήμουν ελαφρωμένος χθες (...τα πατάκια στέγνωναν :lol: ).
saxter ένα πρόγραμμα και βλέπουμε και τότε πάλι εκεί είναι που θα ταιράξουν όλα ;)

_________________
Understand procedure, understand war. Understand rules, regulations. I don't understand sorry


Σάβ Απρ 18, 2009 12:17 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
να σου πω ρε φιλε και εγω αυτο περιμενω.ενα προγραμμα να ερθει λιγο να τα βαλει σε μια σειρα.τις δυναμομετρησεις τις εκανα πιο πολυ να δω ποση διαφορα θα εχω με την εξατμιση.δηλαδη μπορει να ειμαι και 125 HP απλα ξερω οτι η εξατμιση εδωσε 10hp (ελπιζω να μην ειναι συννενοημενοι ο j skot με τον exsaust center και μου ανεβασαν τα hp) .αλλα ενα ειναι το σιγουρο οταν θα ανεβενουμε πανω στα βουνα θα εχω τον πιο ωραιο ηχο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

απλα οσο περανει και ο καιρος το μονο που θελω ειναι να ειμαστε καλοταξιδοι, και ολα τα αλλα ερχονται!

_________________
______________
rally car wanted...


Σάβ Απρ 18, 2009 1:38 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
Gregwrc έγραψε:
Εγιναν και εχθές δοκιμες σε όλες τις δυνατές καταστάσεις και τα αποτελέσματα ήταν σχεδόν ίδια με προχθές .... τι να πω ... βασικά το ibiza σε αυτην την επίστροφή του στα πάτρια εδάφη δουλεύει πάρα πολυ καλά. μηπώς τον συγκίνησαν οι καταστάσεις που είδε αυτά τα βράδια και είπε να δείξει τα δόντια του... :lol:

το μόνο σίγουρο είναι πως με ενα πρόγραμμα "θα δέσει το γλυκό"

Ορίστε και το βίντεο της δυναμομέτρησης (φίλτρο & εξάτμιση)



ε ε ε δεν εγιναν σε ολες τις δυνατες καταστασεις! οταν βαλαμε ρολαριστοι με 1η εχασα την αλλαγη της 2ας!
anyway δεν δικαιολογουμαι αλλα επιφυλασσομαι απλως για κατι παραπανω! :D

_________________
______________
rally car wanted...


Σάβ Απρ 18, 2009 1:46 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
σε συνεχεια της προσπαθειας μου για βελτιωση του γάλλου οφειλω να σας λεω και τα στραβα που έχουν τυχει μεχρι τωρα!

λοιπον προχθες σε μια στροφοβολτα με εφαμιλης φιλοσοφιας club αυτοκινητων(tfrc) και καθως ακολουθουσα με τον φιλο Greg στο 2ο κομβόι(το πρωτο δεν το πιαναμε) και καθως πηγαιναμε αρκετα σβελτα και τα κοκκινα να ειναι συνεχομενα στις στροφες, αναψε το λαμπακι του service -οχι το check engine- και το αμαξι μπαινει σε safemode :shock: :shock: :shock:
κανω στην ακρη σβηνω περιμενω ξαναβαζω μπρος αλλα αρχιδια το λαμπακι ηταν κολλημενο, μαζι με το λαμπακι εμφανιζοταν και μηνυμα "engine managment fault" :shock: :o :shock: ! αν και ειχε βγει απο safemode με ειχε πιασει ενας κρυος ιδρωτας για το τι μαλακια καναμε.για να μην τα πολυλεω την επομενη πηγα στην αντιπροσωπεια, μου το εβαλε στο διαγνωστικο, βρεθηκε ενα στιγμιαιο φευγαλεο(ετσι εγραφε) σφαλμα το εσβησε, περασε ξανα φρεσκια κονσερβα,πληρωσα 15 γιουρια και πηγα για μεροκαματο.σε ερωτηση μου απο τι μπορει να προηλθε φυσικα οπως καθε μηχανικος σε αντιπροσωπια δεν ηξερε να απαντησει. γυρνωντας σπιτι googlara το μηνυμα και βρηκα αρκετους ομοιδεατες μου να εχουν παθει κατι αντιστοιχο.οι περισσοτεροι το ειχαν παθει με λιγα km και χωρις να το πιεζουν.μεσα απο διαφορα αλλα Post κατεληξα οτι καποιο σφαλμα εγινε σε μιγμα βενζινης-αερα και απλα εβγαλε αυτο το λαθος. ευελπιστω πως δεν θα το ξαναδω "αναμμενο". sorry απο τους teammate μου proedro Και mike που τους εκανα να ψαχνουν για ροδοσιες στις στροφες για να με βρουν! :D :D :D

_________________
______________
rally car wanted...


Τετ Απρ 29, 2009 9:34 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 2:56 pm
Δημοσιεύσεις: 525
Δημοσίευση Re: C4 1.6 Project Tuning
saxter έγραψε:
σε συνεχεια της προσπαθειας μου για βελτιωση του γάλλου οφειλω να σας λεω και τα στραβα που έχουν τυχει μεχρι τωρα!

λοιπον προχθες σε μια στροφοβολτα με εφαμιλης φιλοσοφιας club αυτοκινητων(tfrc) και καθως ακολουθουσα με τον φιλο Greg στο 2ο κομβόι(το πρωτο δεν το πιαναμε) και καθως πηγαιναμε αρκετα σβελτα και τα κοκκινα να ειναι συνεχομενα στις στροφες, αναψε το λαμπακι του service -οχι το check engine- και το αμαξι μπαινει σε safemode :shock: :shock: :shock:
κανω στην ακρη σβηνω περιμενω ξαναβαζω μπρος αλλα αρχιδια το λαμπακι ηταν κολλημενο, μαζι με το λαμπακι εμφανιζοταν και μηνυμα "engine managment fault" :shock: :o :shock: ! αν και ειχε βγει απο safemode με ειχε πιασει ενας κρυος ιδρωτας για το τι μαλακια καναμε.για να μην τα πολυλεω την επομενη πηγα στην αντιπροσωπεια, μου το εβαλε στο διαγνωστικο, βρεθηκε ενα στιγμιαιο φευγαλεο(ετσι εγραφε) σφαλμα το εσβησε, περασε ξανα φρεσκια κονσερβα,πληρωσα 15 γιουρια και πηγα για μεροκαματο.σε ερωτηση μου απο τι μπορει να προηλθε φυσικα οπως καθε μηχανικος σε αντιπροσωπια δεν ηξερε να απαντησει. γυρνωντας σπιτι googlara το μηνυμα και βρηκα αρκετους ομοιδεατες μου να εχουν παθει κατι αντιστοιχο.οι περισσοτεροι το ειχαν παθει με λιγα km και χωρις να το πιεζουν.μεσα απο διαφορα αλλα Post κατεληξα οτι καποιο σφαλμα εγινε σε μιγμα βενζινης-αερα και απλα εβγαλε αυτο το λαθος. ευελπιστω πως δεν θα το ξαναδω "αναμμενο". sorry απο τους teammate μου proedro Και mike που τους εκανα να ψαχνουν για ροδοσιες στις στροφες για να με βρουν! :D :D :D

Τα άλλα c4 είχαν εισαγωγή αλλαγμένη;;;Επίσης ο "λ" ο πρώτος που είναι στο χταπόδι ρυθμίζει αναλογία βενζίνη-αέρα για αυτό αν τα έχει παίξει το αμάξι καίει τα άντερά του χωρίς να τραβάει...Μήπως κοκκίνιζε πολλές φορές το στροφόμετρο και καμιά αλλαγή δεν ήταν πετυχημένη εκτός και αν το σφάλμα έχει σχέση αποκλειστικά με την αναλογία αέρα...

Πάντως αν είναι να το κυνηγάς πέρασε μια από εδώ:
http://www.trade-wind.gr/index.php?opti ... 57&lang=el
και βάλε ένα καλό συνθετικό λαδάκι να σου βάζουν στην citroen, τις προδιαγραφές κοίτα να είναι σε αυτές που θέλει ο κατασκευαστής ;)

_________________
Understand procedure, understand war. Understand rules, regulations. I don't understand sorry


Τετ Απρ 29, 2009 10:00 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 45 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
MAKELA AUTO TUNING
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: NIKOS P
Απαντήσεις: 2
C4 1.6 Project tuning σταδιο 1»»»2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: saxter
Απαντήσεις: 2
Golf IV 1.8T Project by Kaloburn..
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: kaloburn_20VT
Απαντήσεις: 120
6ος Αγώνας D1 & G.P. TUNING (2009)
Δ. Συζήτηση: Άλλοι Αγώνες
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 3
2ο Αuto Festival GP Tuning (2010)
Δ. Συζήτηση: Άλλοι Αγώνες
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 13
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO