[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ Μαρ 28, 2024 2:15 pm ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 14th Historic Acropolis Rally 2015 
Συγγραφέας Μήνυμα
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιουν 06, 2009 6:22 pm
Δημοσιεύσεις: 6737
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
Τελικά αποτελέσματα.
Εικόνα
http://www.ewrc-results.com/final.php?e ... Rally-2015


Κυρ Μάιος 31, 2015 1:34 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Κυρ Μάιος 31, 2015 10:04 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Δευτ Ιουν 01, 2015 10:27 am
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 10:41 pm
Δημοσιεύσεις: 924
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
Επιτέλους καταφέραμε να δούμε παρέα έναν αγώνα μετά από τόσα χρόνια στο forum!!
Respect για την τρομερή ταράτσα στα Μέγαρα-Αλεποχώρι!!

Στα του αγώνα:
Η έντονη βροχόπτωση την Πέμπτη δεν μας επέτρεψε να δούμε κάτι συγκλονιστικό από πλευράς θεάματος και αποθάρρυνε τον όποιο αριθμό θεατών.
Παρασκευή & Σάββατο τα πράγματα πολύ καλύτερα, απολαύσαμε μοναδικές εικόνες και ήχους σε άσφαλτο και χώμα.
Φάνηκε ότι αν υπήρχαν ισάξια αυτοκίνητα, υπάρχουν Ελληνικά πληρώματα που μπορούν να συναγωνιστούν στα μάτια τους ξένους μετουσιώνοντας τη γνώση των Ειδικών σε χρόνους κορυφής.

Απογοητευτική η εικόνα του κόσμου, αποδεικνύει περίτρανα την άποψη μου ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων θεατών είναι οι κατά τόπους ''γλήγοροι'' που αν το μενού δεν έχει Loeb, WRC, Impreza και Saxoραλλο δεν κάνουν τον κόπο. Αν σε αυτό προσθέσουμε τις εργάσιμες ημέρες του αγώνα και την ελλειπέστατη προβολή του, καταλαβαίνουμε γιατί είμασταν-δεν είμασταν 15 θεατές στα Μέγαρα το πρωι της Παρασκευής.

Κατά τη γνώμη μου παρακμή και η εικόνα της οργάνωσης. Από την πλευρά του θεατή ο αγώνας φάνηκε ότι έγινε με το ζόρι απλά για να μην χαθεί από το καλεντάρι όπως το ''κανονικό'' Ακρόπολις. Μηδενική προβολή, ελλειπής ενημέρωση από το site του αγώνα, εικόνα που θύμιζε τοπικό σπριντ παρά διεθνή αγώνα στις εκκινήσεις και τερματισμούς των Ε.Δ. και κάποια απίστευτα περιστατικά με αγωνιζόμενους (χαρακτηριστικό ότι μετά την έξοδο του Di Maggio ο υπεύθυνος επικοινωνίας με του αγωνιζόμενους τον παρέπεμψε σε...τοπική οδική βοήθεια για να περισυλλέξει το αυτοκίνητο του επειδή ήταν πάνω από 20 μέτρα από το οδόστρωμα και δεν ήταν στην ευθύνη της οργάνωσης).

Τέλος εννοείται ότι ζηλέψαμε όσους συμμετείχαν και στις 2 κατηγορίες, καθώς δυστυχώς το κόστος ήταν απαγορευτικό για να συμμετάσχουμε, ακόμα και στη Regularity.

Και του χρόνου!

_________________
Like us on Facebook:
Fiesta mk1 Historic Rally Team Pyrgos


Δευτ Ιουν 01, 2015 12:34 pm
Προφίλ WWW
_

Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2010 4:43 pm
Δημοσιεύσεις: 228
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
Αγαπητέ Pyrgiotis καλησπέρα,
Δυστυχώς οι θεατές που ανέβηκαν στο βουνό δεν ήταν όσοι θα θέλαμε. Μην ξεχνάμε πως ο αγώνας έγινε καθημερινή, οι εποχές έχουν αλλάξει και όπως σωστά λες, αφού δεν έχει σαξοραλλα, δεν πάμε.
Πίστεψέ με πως η οργάνωση έκανε τα αδύνατα-δυνατά φέτος για να γίνει ο αγώνας και οι όποιες περικοπές έγιναν (που ηταν αρκετές), έγιναν προκειμένου να σωθεί το Ιστορικό.
Τώρα, όσον αφορά την προβολή, ρίξε μια ματιά στη σελίδα του facebook και θα καταλάβεις. Επίσης, γιατί είναι ελλιπέστατη η ενημέρωση στο σάιτ; Είχαμε κι αλλη χρονιά Entry List Guide; Τωρα για τα περιστατικά με τους αγωνιζομενους δεν ξέρω, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. A, και να μην ξεχάσω πως φέτος στο Γραφείο Τύπου ήταν 1 άτομο, σε αντίθεση με άλλες χρονιές. Αυτά!

Pyrgiotis έγραψε:
Επιτέλους καταφέραμε να δούμε παρέα έναν αγώνα μετά από τόσα χρόνια στο forum!!
Respect για την τρομερή ταράτσα στα Μέγαρα-Αλεποχώρι!!

Στα του αγώνα:
Η έντονη βροχόπτωση την Πέμπτη δεν μας επέτρεψε να δούμε κάτι συγκλονιστικό από πλευράς θεάματος και αποθάρρυνε τον όποιο αριθμό θεατών.
Παρασκευή & Σάββατο τα πράγματα πολύ καλύτερα, απολαύσαμε μοναδικές εικόνες και ήχους σε άσφαλτο και χώμα.
Φάνηκε ότι αν υπήρχαν ισάξια αυτοκίνητα, υπάρχουν Ελληνικά πληρώματα που μπορούν να συναγωνιστούν στα μάτια τους ξένους μετουσιώνοντας τη γνώση των Ειδικών σε χρόνους κορυφής.

Απογοητευτική η εικόνα του κόσμου, αποδεικνύει περίτρανα την άποψη μου ότι η πλειοψηφία των Ελλήνων θεατών είναι οι κατά τόπους ''γλήγοροι'' που αν το μενού δεν έχει Loeb, WRC, Impreza και Saxoραλλο δεν κάνουν τον κόπο. Αν σε αυτό προσθέσουμε τις εργάσιμες ημέρες του αγώνα και την ελλειπέστατη προβολή του, καταλαβαίνουμε γιατί είμασταν-δεν είμασταν 15 θεατές στα Μέγαρα το πρωι της Παρασκευής.

Κατά τη γνώμη μου παρακμή και η εικόνα της οργάνωσης. Από την πλευρά του θεατή ο αγώνας φάνηκε ότι έγινε με το ζόρι απλά για να μην χαθεί από το καλεντάρι όπως το ''κανονικό'' Ακρόπολις. Μηδενική προβολή, ελλειπής ενημέρωση από το site του αγώνα, εικόνα που θύμιζε τοπικό σπριντ παρά διεθνή αγώνα στις εκκινήσεις και τερματισμούς των Ε.Δ. και κάποια απίστευτα περιστατικά με αγωνιζόμενους (χαρακτηριστικό ότι μετά την έξοδο του Di Maggio ο υπεύθυνος επικοινωνίας με του αγωνιζόμενους τον παρέπεμψε σε...τοπική οδική βοήθεια για να περισυλλέξει το αυτοκίνητο του επειδή ήταν πάνω από 20 μέτρα από το οδόστρωμα και δεν ήταν στην ευθύνη της οργάνωσης).

Τέλος εννοείται ότι ζηλέψαμε όσους συμμετείχαν και στις 2 κατηγορίες, καθώς δυστυχώς το κόστος ήταν απαγορευτικό για να συμμετάσχουμε, ακόμα και στη Regularity.

Και του χρόνου!


Δευτ Ιουν 01, 2015 8:18 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 10:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
Τόλη ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη ..... ένα μόνο θα πω .... δεν είδα αφήσα στα μέρη απο όπου πέρασε ο αγώνας ..... πολύ καλή η προσπάθεία του group Historic Acropolis Rally στο fb και κατ επέκταση του GRally (εμείς στηρίζουμε όλες τις προσπάθειες).... Καθρέφτης του αγώνα όμως είναι η επίσημη ιστοσελίδα και αυτη ήταν αρκετά πλήρης ..... Το entry list quide είναι η σπεσιαλιτε σου.

Επίσης ένα που δεν μου άρεσε είναι οτι στις προσβάσεις δεν υπήρχαν η αφετηρία και ο τερματισμός κάθε ειδικής..... μπορεί κάποιες ειδικές να μην είχαν ενδιάμεσες προσβάσεις αλλά πρέπει να υπάρχουν.

Υγ κάτω τα χέρια απο τα νιάτα :ok

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τρί Ιουν 02, 2015 8:43 pm
Προφίλ
_

Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2010 4:43 pm
Δημοσιεύσεις: 228
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
Μην ξεχνάτε πως η ΕΛΠΑ έδωσε τον αγώνα στο ΑΣΜΑ σχετικά αργά. Και ήταν ένας δύσκολος αγώνας με 14 διαφορετικές ειδικές. Για τις αφίσες, ναι εχετε δίκιο, όπως και για τα προγράμματα που ήτανε λίγα σε σχέση με τη ζήτηση. Τα αναφέραμε στον απολογισμό που κάναμε και πιστεύω την επομενη χρονια, αν κάνουμε εμείς τον αγώνα, να διοργανώσουμε έναν καλυτερο αγώνα. :)


Τρί Ιουν 02, 2015 9:52 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 10:41 pm
Δημοσιεύσεις: 924
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
Tolis γνωρίζω ότι στελέχωσες το γραφείο τύπου και για ένας άνθρωπος μόνος του έκανες φανταστική δουλεία!

Το θέμα είναι ότι όπως είπε και ο Greg ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.
Έχω βρεθεί πολλάκις σε οργανωτικό πόστο και καταλαβαίνω τον κόπο σου, αλλά έχω και την εμπειρία να σχολιάσω.
Και πίστεψε με, για άλλους ''χτυπάει η καμπάνα''.

_________________
Like us on Facebook:
Fiesta mk1 Historic Rally Team Pyrgos


Τετ Ιουν 03, 2015 4:45 pm
Προφίλ WWW
_

Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2010 4:43 pm
Δημοσιεύσεις: 228
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
@Pyrgiotis:
Για ποιους χτυπάει η καμπάνα και τι δεν κάναμε σωστά; Κουβέντα κάνουμε, ώστε να βελτιωθούμε σε περιπτωση που μας δοθεί ο αγώνας και τη νέα χρονιά. Ήδη έγινε απολογισμός της διοργάνωσης και τα λάθη που αντιληφθήκαμε, σημειώθηκαν.


Τετ Ιουν 03, 2015 10:19 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 8:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: 14th Historic Acropolis Rally 2015
tolis έγραψε:
@Pyrgiotis:
Για ποιους χτυπάει η καμπάνα και τι δεν κάναμε σωστά; Κουβέντα κάνουμε, ώστε να βελτιωθούμε σε περιπτωση που μας δοθεί ο αγώνας και τη νέα χρονιά. Ήδη έγινε απολογισμός της διοργάνωσης και τα λάθη που αντιληφθήκαμε, σημειώθηκαν.



Φίλε Τολη επειδή όντως ο κουκος είσαι εσύ στην όλη υπόθεση, ίσως και αδίκως να φτάνουν κάποιες παρατηρήσεις/γκρινιες σε σενα.
Για να ειμαι μιο ακριβοδικαιος οι γκρίνιες δεν φτάνουν σε σένα απλά εσυ έχεις την ευθιξία και την όρεξη να τις αρπάξεις.

Μια δικη μου παρατηρηση την οποια θα ηθελα να την θεσεις σε αυτους που μπορουν να βοηθησουν ειναι η εξης, ότι δεν υπήρχαν οδηγίες για προσβάσεις σε καποιες απο τις ειδικές. Ναι μεν εγω ειμαι Αθηναιος και ηξερα ότι υπάρχει η ειδικη Πεντέλη αλλά πιστεψε με δεν ηξερα που και πως να παω.

Λόγω υποχρεωσεων δεν ειχα την ευχερια να ψαξω μονος μου και να κανουμε αναγνωρισεις όπως εχουμε κανει σε τοσα αλλα ακροπολις και μπορω να πω οτι αν και ηταν η μονη ειδικη που μπορουσα να παρακολουθησω λόγω δουλειας, τελικα δεν το τολμησα διοτι δεν ηξερα απο που περναει.

Επισης κατι ακομα, περνουσα εξω από το ΟΑΚΑ γυρνωντας απο την δουλεια και αντι ο δρομος να σφιζει απο σημαιες και αφισες, δεν ειδα το παραμικρο που να μου δηλωνει οτι μεσα εκει ηταν το s.p. του ιστορικου Ακρόπολις.

Σε ξερουμε απο τοτε που φορουσες κοντα παντελονακια και ετρεχες πανω στα βουνα οπότε μπορουμε να σου πουμε και τις παρατηρησεις μας.

φιλικα saxterie

_________________
______________
rally car wanted...


Παρ Ιουν 05, 2015 3:58 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 41 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
2015 F1 SPANISH GRAND PRIX
Δ. Συζήτηση: Αγώνες
Συγγραφέας: Nikos
Απαντήσεις: 2
ERC CNP ASFALISTIKI Cyprus Rally 2014
Δ. Συζήτηση: Αγώνες
Συγγραφέας: Toufas
Απαντήσεις: 12
ERC 2013 JANNER RALLY
Δ. Συζήτηση: Αγώνες
Συγγραφέας: arsenarg
Απαντήσεις: 13
1η Ανάβαση Καστανιάς 2015
Δ. Συζήτηση: Αναβάσεις
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 6
35ο Χώματινο Rally Sprint Κορίνθου 2015
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 13
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO