[ +/- ] [ Τώρα είναι Δευτ Απρ 29, 2024 8:44 pm ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010 
Συγγραφέας Μήνυμα
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2009 3:31 pm
Δημοσιεύσεις: 331
Δημοσίευση 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Η λέσχη Ford Athens Racing Club διοργανώνει στις 3 Οκτωβρίου το 1ο Ράλι Τιθορέας στη διαδρομή ανάβασης της Αγίας Μαρίνας. Η διαδρομή έχει μήκος 3900m και θα πραγματοποιηθεί δύο φορές.

Η λέσχη σε συνεργασία με τον Δήμο Τιθορέας έχει φροντίσει ώστε να υπάρχουν αρκετές παροχές για τους συμμετέχοντες, ενώ ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί με την παρουσία πυροσβεστικού οχήματος και ασθενοφόρου. Οι συμμετοχές λήγουν στις 29 Σεπτεμβρίου και το κόστος είναι 60€ για τα μέλη της λέσχης και 70€ για τα μη μέλη. Οι συμμετέχοντες απαιτείται να έχουν αγωνιστική άδεια ημέρας, όπως ορίζεται από τον κανονισμό της Ε.Λ.Π.Α. η οποία κοστίζει 20€ και εκδίδεται την ημέρα του αγώνα.

Δεκτά γίνονται τα ιστορικά αυτοκίνητα κατηγορίας Sporting και Regularity με χρονολογία κατασκευής μέχρι το τέλος του 1981 σε όλες τις κατηγορίες, καθώς επίσης και αυτοκίνητα από το 1982 μέχρι και το τέλος του 2008. Για τη συμμετοχή χρειάζεται ένας πυροσβεστήρας στο εσωτερικό του αυτοκινήτου και κράνη για οδηγό και συνοδηγό, για όσους συμμετέχοντες επιθυμούν να τρέξουν με συνοδηγό.

Τα τηλέφωνα επικοινωνίας για πληροφορίες σχετικά με τον αγώνα είναι τα εξής : 6973383176, 210-9240918 ενώ το φαξ της λέσχης είναι το 210-9222439.

Συνημμένο:


_________________
...αν φοβάσαι να μην πεθάνεις σημαίνει πως φοβάσαι και να ζεις !


Τελευταία επεξεργασία από GregWrc και Τρί Σεπ 28, 2010 1:25 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

adding wallpaper



Τρί Σεπ 28, 2010 12:18 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 09, 2009 6:49 pm
Δημοσιεύσεις: 2007
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Ίδια μέρα με το ΕΛΠΑ? Δεν κάνατε σωστό προγραμματισμό φίλε Στέλιο.

_________________
A samurai spectator of rallyes


Τρί Σεπ 28, 2010 12:36 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2009 4:13 pm
Δημοσιεύσεις: 64
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Συγγνώμη κύριε Τούφα, δε σας βόλεψε το πρόγραμμά μας?
Να το αλλάξουμε... :)
Τι να κάνουμε, δε μπορούμε να τα έχουμε όλα!

Είναι μια ωραία πατημένη διαδρομούλα, καλή ευκαιρία να ξεπιαστώ κι εγώ λιγάκι παρότι η παρουσία συνοδηγού είναι προαιρετική!

Να επισημάνω οτι ο συγκεκριμένος αγώνας είναι "ανοιχτός" και δίνει την ευκαιρία σε οδηγούς με πολιτικά αυτοκίνητα να δοκιμάσουν τα χέρια και τα αυτοκίνητά τους. Κίνηση που προκαλεί διχασμό απόψεων καθότι είναι αρκετά επικίνδυνη διαδρομή και με ελάχιστες προδιαγραφές ασφαλείας, πράγμα ακόμα πιο επικίνδυνο για ένα αμάξι που δεν είναι στημένο αγωνιστικά για να προστατέψει τον οδηγό του.
Πάντως για μένα, αν υπάρχει κάποιος που το σκέφτεται, γνώμη μου είναι να οπλιστεί με ψυχραιμία και σύνεση, και να το τολμήσει! Κι ας γράψει ένα μικρό σημείωμα κάπου στο ταμπλώ του που να λέει "Δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν. Και δεν έχω δεύτερο αμάξι, οπότε πρέπει με κάτι να γυρίσω σπίτι μου." :tongue Και να ελαφρύνει λίγο το δεξί πόδι.

Καλή επιτυχία σε όσους τρέξουν!


Τρί Σεπ 28, 2010 12:41 pm
Προφίλ WWW
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 09, 2009 6:49 pm
Δημοσιεύσεις: 2007
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
queen_corvette έγραψε:
...Είναι μια ωραία πατημένη διαδρομούλα, καλή ευκαιρία να ξεπιαστώ κι εγώ λιγάκι παρότι η παρουσία συνοδηγού είναι προαιρετική!...


Για δώσε εξηγήσεις?



Θα συνοδηγήσεις ή θα τρέξεις?

_________________
A samurai spectator of rallyes


Τρί Σεπ 28, 2010 12:50 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2009 4:13 pm
Δημοσιεύσεις: 64
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Θα συνοδηγήσω, καθότι αφενός μου το ζήτησε ο Στέλιος, αφετέρου δεν υπάρχει χρήμα για κάτι παραπάνω. Βέβαια αφού εσείς θα είστε στο ΕΛΠΑ και δε θα έχω έγνοια να αναζητώ την ημίγυμνη ομάδα σας από φουρκέτα σε φουρκέτα, τίποτα δε θα είναι το ίδιο...!!! ;)


Τρί Σεπ 28, 2010 12:55 pm
Προφίλ WWW
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
κοιτάχτε είναι σχεδόν βέβαιο ότι κάθε Σ/Κ ότι θα υπάρχουν δυο η περισσότερα αγωνιστικά events. συγκεκριμένα το ΣΚ που μας έρχεται έχει διημερό ευρωπαϊκό αγώνα ράλλυ (Elpa), ράλλυ sprint Αιγίου , Dragster στο Πολύκαστρο (Σέρρες) και το ράλλυ Τιθορέας.

ο καθένας πάει εκεί που νομίζει ότι θα δει καλύτερο θέαμα και εγώ επειδή δεν έχω δει ζωντανά Fiesta S2000 και Fabia S2000 στο χώμα και επειδή είναι ευρωπαϊκός αγώνας θα πάω στα βουνά της Λαμίας και στις ένδοξες Καρούτες και Βωξίτες.

εννοείται πως αν δεν είχε ΕΛΠΑ θα ερχόμουν στα νότια προάστια να υποστηρίξω τα δικά μας παιδιά.

καλή επιτυχία λοιπόν σε όσους συμμετάσχουν και θέλουμε incar και ρεπορταζ απο τον αγώνα ..

YΓ Queen να σου στείλουμε τα κορμιά μας να τα βάλεις στο ταμπλώ να τα κοιτάζεις ώστε να παίρνεις δύναμη όταν ο στέλιος παέι flat out..... :tongue

YΓ θα κάνω μεταλισμούς να πάτε καλά ..... ;)

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τρί Σεπ 28, 2010 1:07 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2009 3:31 pm
Δημοσιεύσεις: 331
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Toufas έγραψε:
Ίδια μέρα με το ΕΛΠΑ? Δεν κάνατε σωστό προγραμματισμό φίλε Στέλιο.



Μακάρι να ηταν στο χέρι μου οι ημερομηνιες κ να σας βλέπαμε εκει!!

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

...λιγο απο την διαδρομή!!

_________________
...αν φοβάσαι να μην πεθάνεις σημαίνει πως φοβάσαι και να ζεις !


Τρί Σεπ 28, 2010 1:10 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2009 4:13 pm
Δημοσιεύσεις: 64
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
GregWrc έγραψε:
ο καθένας πάει εκεί που νομίζει ότι θα δει καλύτερο θέαμα και εγώ επειδή δεν έχω δει ζωντανά Fiesta S2000 και Fabia S2000 στο χώμα και επειδή είναι ευρωπαϊκός αγώνας θα πάω στα βουνά της Λαμίας και στις ένδοξες Καρούτες και Βωξίτες.

YΓ Queen να σου στείλουμε τα κορμιά μας να τα βάλεις στο ταμπλώ να τα κοιτάζεις ώστε να παίρνεις δύναμη όταν ο στέλιος παέι flat out..... :tongue

YΓ θα κάνω μεταλισμούς να πάτε καλά ..... ;)


Έτσι ακριβώς είναι Γρηγόρη, ο καθένας επιλέγει αυτό που του αρέσει περισσότερο και που ξέρει πως θα περάσει πιο καλά. Αλίμονο αν σας λέγαμε τίποτα επειδή θα πάτε ΕΛΠΑ και δε θα έρθετε να μας δείτε. Μας έχετε δει τόσες φορές και μας έχετε στηρίξει τόσο πολύ και στο κάτω-κάτω δεν τελειώσανε οι αγώνες...

ΥΓ1: Ρε λες ν'αφήσω το Στέλιο και να πάω κι εγώ Βωξίτες...??? :tongue Καλά να περάσετε!!!
YΓ2: Χρειάζομαι φωτογραφία σας οπωσδήποτε...


Τρί Σεπ 28, 2010 1:14 pm
Προφίλ WWW
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Στέλιο η διαδρομή απο την φωτογραφία δείχνει πολύ ωραία .... όποτε έχεις χρόνο "ταγκαρε την" στο google maps να την έχουν στα υπόψην για τις κρύες νύχτες του χειμώνα....

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τρί Σεπ 28, 2010 1:21 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: 1ο Ραλλυ Τιθορεας 3-10-2010
Ρε ποντικι Γρηγορη τι νοτια προαστια λες ο αγωνας ειναι στην Αγια Μαρινα του Δημου Τιθορεας αρκετα κοντα στο Ελπα .Μαλλον μπερδευτικες με την βραδυνη ειδικη του χειμωνα λιμνη Βουλιαγμενης Αγια Μαρινα.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τρί Σεπ 28, 2010 2:24 pm
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 32 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
14ο Ράλλυ Κορίνθου (17 - 18 Απριλίου 2010)
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: Toufas
Απαντήσεις: 15
Κατηγορία S-WRC το 2010
Δ. Συζήτηση: Νέα / Ειδήσεις
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 1
16o Rally Φίλιππος 24-25 Απριλίου 2010
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 2
Πρωτάθλημα Ταχύτητας -- Τρίπολη 11,12-12-2010
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 20
Εκδρομή: 2ο Ράλλυ σπρίντ Μπράλλου (21-2-2010)
Δ. Συζήτηση: Εκδρομές
Συγγραφέας: Toufas
Απαντήσεις: 9
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO