[ +/- ] [ Τώρα είναι Κυρ Μάιος 12, 2024 1:39 am ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ 
Συγγραφέας Μήνυμα
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Το απογευμα 10-13 Ιουνιου 2010 θα δοθει η εκκινηση του 9 Ιστορικου Ραλλυ Ακροπολης κατω απο τον ιερο βραχο της Ακροπολης.Ο αγωνας θα προσμετρα στο Ευρωπαικο Πρωταθλημα Ραλλυ για την Regularity Ιστορικων Αυτοκινητων της FIA.
Για την Sporting ο αγωνας θα ειναι οπως και περσι μεικτος ασφαλτος και χωμα με την τελευταια ημερα που θα διεξαχθει σε χωματινες ειδικες να προσμετρα στο Κυπελλο Χωματινων Ραλλυ με συντελεστη 1,50 και σε αυτην θα μπορουν να παρουν μερος και συγχρονα αγωνιστικα αυτικινητα.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τετ Ιαν 13, 2010 4:19 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Στελιο απ' οτι μου ειχες πει θα παρετε μερος με την Ναυσικα και το νεο οπλο σας fiesta 1.6,ισχυει?ADK θα σε δουμε με την κιτρινη 911 RS και σε χωμα?Το κοστος θα ειναι λιγο μεγαλο για τα δυο set-up και το παραβολο που νομιζω οτι θα ειναι στα 1200 ευρω(αν ξερει καποιος αλλος κατι περισσοτερο ας μας ενημερωσει).
ΥΓ1.Ωραιος αγωνας με αυτοκινητα θρυλους,απο αλλες εποχες που το σπορ ηταν ποιο αγνο.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Τετ Ιαν 13, 2010 4:39 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2009 3:31 pm
Δημοσιεύσεις: 331
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
...είναι πολύ μεγάλη κουβέντα το Ακρόπολις!!
Πολύ θα ήθελα να πάρω μέρος γενικά και ειδικά με το 1.6
Υπάρχουν πολλά προβλήματα που θα με κάνουν να είμαι λίγο απαισιόδοξος!

Αν πάρω μέρος θα είναι με το 1.1 γιατί σίγουρα δεν θα είναι έτοιμο το ΗΤΡ(ταυτότητα ιστορικού) του 1.6 (Πήρε σχεδόν ενα 1 χρόνο για την έκδοση του 1.1 και ακόμα δεν το έχω πάρει στα χέρια μου)
Δεν με απασχολεί σίγουρα το στήσιμο για χώμα αφού η ανάρτηση δουλεύει ικανοποιητικά σε αυτό γιατί βάζω μεγαλύτερο προφίλ ελαστικού ;)
Το πρόβλημα είναι καθαρά θέμα υποστήριξης!
Οριακά κατάφερα το Κένταυρος! Αν τυχόν έβγαζε ζημιά πάνω στον αγώνα το αμάξι σίγουρα δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι αφου ήμουν ολομόναχος!
Είναι δύσκολα τα πράγματα όταν είσαι από μόνος σου οδηγός-μηχανικός-σερβις και ομάδα υποστήριξης....και φυσικά το καθαρό μυαλό σε έναν αγώνα Ράλλυ το έχεις μόνο όταν είσαι οδηγός!!

_________________
...αν φοβάσαι να μην πεθάνεις σημαίνει πως φοβάσαι και να ζεις !


Πέμ Ιαν 14, 2010 9:14 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
mk1 Stelios έγραψε:
...είναι πολύ μεγάλη κουβέντα το Ακρόπολις!!
Πολύ θα ήθελα να πάρω μέρος γενικά και ειδικά με το 1.6
Υπάρχουν πολλά προβλήματα που θα με κάνουν να είμαι λίγο απαισιόδοξος!

Αν πάρω μέρος θα είναι με το 1.1 γιατί σίγουρα δεν θα είναι έτοιμο το ΗΤΡ(ταυτότητα ιστορικού) του 1.6 (Πήρε σχεδόν ενα 1 χρόνο για την έκδοση του 1.1 και ακόμα δεν το έχω πάρει στα χέρια μου)
Δεν με απασχολεί σίγουρα το στήσιμο για χώμα αφού η ανάρτηση δουλεύει ικανοποιητικά σε αυτό γιατί βάζω μεγαλύτερο προφίλ ελαστικού ;)
Το πρόβλημα είναι καθαρά θέμα υποστήριξης!
Οριακά κατάφερα το Κένταυρος! Αν τυχόν έβγαζε ζημιά πάνω στον αγώνα το αμάξι σίγουρα δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι αφου ήμουν ολομόναχος!
Είναι δύσκολα τα πράγματα όταν είσαι από μόνος σου οδηγός-μηχανικός-σερβις και ομάδα υποστήριξης....και φυσικά το καθαρό μυαλό σε έναν αγώνα Ράλλυ το έχεις μόνο όταν είσαι οδηγός!!


αν χρειαστεις ανειδικευτο προσωπικο πραγματικα εγω θα ειμαι στο πλαι σου! εσυ θα λες φερε την καστανια και εγω θα στην φερνω!!! σκεψου το καλα παντως!!!

_________________
______________
rally car wanted...


Παρ Ιαν 15, 2010 10:40 am
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2009 4:13 pm
Δημοσιεύσεις: 64
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Τις εντολές saxter θα τις δίνω εγώ. Αν νιώθεις έτοιμος να υπακούσεις τότε το συζητάμε. :roll:

Πέρα από την πλάκα, το θέμα της πληρωμής της συμμετοχής (που ανέρχεται στα 1200 ευρώ όντως) είναι το λιγότερο κατά τη γνώμη μου.
Υπολογίστε τα χρήματα που θέλει ένα όχημα για βενζίνη, για δοκιμαστικά και αγώνα τόσων χιλιομέτρων... :o
Και για το θέμα της υποστήριξης ανοίγει μεγάλη κουβέντα. Γιατί ο καθένας θα ήταν πρόθυμος να βοηθήσει στο σέρβις παρκ (ή όπου αλλού) αλλά τι γίνεται όταν αυτό σημαίνει οτι δε θα μπορέσει να παρακολουθήσει τον αγώνα...?
Πάντως επειδή το ακρόπολις από πέρσυ ήταν όνειρο ζωής (κυρίως του Στέλιου), τι λέτε να δούμε πως μπορούμε να οργανωθούμε από άποψη ατόμων, βοήθειας, υποστήριξης, μέχρι και εύρεσης χορηγών...???


Τετ Ιαν 27, 2010 4:09 pm
Προφίλ WWW
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 9:29 pm
Δημοσιεύσεις: 2720
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
εγω θα κανω την προσπαθεια μου σε ανευρεση χορηγων σε 2-3 γνωστους που εχω.Οσον αφορα ατομα υποστηριξης 2 ονοματα λέω kaloburn και Junior Kaloburn

_________________
______________
rally car wanted...


Τετ Ιαν 27, 2010 4:41 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
ανοίγεις μεγάλο θέμα ναυσικά. πιστεύω ότι ο καθένας που αγάπει το μηχανοκίνητο θα θέλει να γίνει κάποτε ενεργό μέλος αυτού. ενα τρόπος είναι και η υποστηρίξη με τον οποιοδήποτε τρόπο. εξάλλου μια παρέα είμαστε και ο καθένας χρειάζεται την βοήθεια του άλλου.πρέπει να κανονιστεί μια συνάντηση ώστε να τεθεί το θέμα επι τάπητος.

ΥΓ saxter επειδή έχεις αναλάβει τις δημόσιες σχέσεις του forum κανόνισε τίποτα :ok !!!!!

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τετ Ιαν 27, 2010 4:51 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Μαρ 09, 2009 6:49 pm
Δημοσιεύσεις: 2007
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Ο Toufas είναι μέσα. Φύγαμε Στέλιο για την νίκη.

_________________
A samurai spectator of rallyes


Τετ Ιαν 27, 2010 6:20 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ Μάιος 21, 2009 3:31 pm
Δημοσιεύσεις: 331
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Είναι όνειρο που πρέπει να γίνει πραγματικότητα. Το έβαλα στόχο όταν τερμάτισα το Παλλάδιο ...και ας μη το έχω πεί ακόμα ούτε στην συνοδηγό μου!!!
Κάτι λιγότερο απο 6 μήνες!!
Σίγουρα θα αρχίσω να το σκέφτομαι μόλις τερματίσω τον Μπράλλο!

_________________
...αν φοβάσαι να μην πεθάνεις σημαίνει πως φοβάσαι και να ζεις !


Τετ Ιαν 27, 2010 9:01 pm
Προφίλ
__
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2009 7:04 pm
Δημοσιεύσεις: 1469
Δημοσίευση Re: 9 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
Το ιστορικο θελει μεγαλη συζητηση αναμεσα στο πληρωμα και τα ατομα που θελουν να βοηθησουν (του τεσσερεις μας δηλαδη),και αυτη η συζητηση πρεπει να γινει κατιδιαν,οι μηχανολογικες γνωσεις ολων των βοηθων δεν μπορουν να ανταποκριθουν σε ενα σοβαρο προβλημα αλλα σε ενα τριανταλεπτο νορμαλ σερβις μπορουμε να βοηθησουμε αλλος με τα τζαμια,αλλος με το πλησιμο(ο τουφας διαθετει πλυστικο karcher),με τα λαστιχα ή τον ανεφοδιασμο.Στελιο το οτι δεν θελεις αλλη αναρτηση για τις χωματινες ειδικες ειναι πολυ θετικο.Παντως εγω απο θεμα ημερομηνιας ειμαι κομπλε 10-13 ιουνιου ερχομαι διοτι θα χρειαστο μονο μια μερα αδεια απο το γραφειο.

_________________
Blue Oval Power

Juha Kankkunen - Rally Finland 1998


Πέμ Ιαν 28, 2010 9:43 am
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 12 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
 Συναφή θέματα 
Το ΜF στο 6ο Εαρινό Ράλλυ Αργους
Δ. Συζήτηση: Άλλοι Αγώνες
Συγγραφέας: Pyrgiotis
Απαντήσεις: 11
32ο Ολυμπιακό Ράλλυ (20-21 Μαρτίου 2010)
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: Toufas
Απαντήσεις: 11
Η Peugeot ΓΚΑΛΛΟ με 207 R3T στο Ράλλυ Παλάδιο!
Δ. Συζήτηση: Νέα / Ειδήσεις
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 15
5o Ραλλυ Sprint Μπράλου
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 4
13ο Ράλλυ Κορίνθου (7/8 - 03 - 2009)
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 2
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO