[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 10:23 pm ]


Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 26 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016 
Συγγραφέας Μήνυμα
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016
Cabilisperformance Audiseatvw έγραψε:
ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ τελευταίος αγώνας της χρονιάς 2016 για μας και τελικός κυπέλλου Ελλάδος super cup τον είπανε.

Κορυφαίες ειδικές Παύλιανη-Καλοσκόπη-Μπράλος και μια νυχτερινή και μια super ειδική Αγ.Λουκάς, και βροχή και ομίχλη ,όλα τα είχε.

Πολύ η δουλειά για μας πριν τον αγώνα με το Skoda λυμένο ,ανάρτηση-κινητήρας-φρένα-αμπραγιάζ-ρεζερβουάρ ε κι άλλο???? Δεν θέλαμε δείγμα αμφιβολίας να χαλάσει τον αγώνα που τόσα χρόνια αγαπάμε και περιμέναμε, αν θέλεις. Η ομάδα που για εμάς είναι πολύ σημαντική κουβέντα ,γιατί είναι μια λέξη με μεγάλο βάρος και όχι απλά ένας τίτλος από συνήθεια , εβαλε πλάτη με δοκιμές για αλλαγή σε γεωμετρίες σε σχέση με λάστιχα και ειδικές, τσεκ για τον κινητήρα αφού έφαγε ένα «φρεσκάρισμα» - έλεγχο, νέο set up ανάρτησης όλα προσθέτουν ένα extra βάρος για σωστότερο στήσιμο αλλά ίσως και να χάσεις την μπάλα όταν πας σε κάποια σημεία από λευκό χαρτί. Οι καινούριες «φαναριέρες» led στο πρώτο τεστ μας άφησαν με το στόμα ανοιχτό δεν υπήρχε λέξη που να περιγράψει αυτό που βλέπαμε!!!! Ο αγώνας κύλησε όπως είδατε σχεδόν ιδανικά για Σάββατο και πολύ δύσκολα για Κυριακή λόγο λανθάνουσας επιλογής ελαστικών. Κερδίσαμε έναν αγώνα από εμπειρία δύσκολο ,που κατά εμένα το Σάββατο κάποιοι ξεκίνησαν τον αγώνα Αγόρια και τελείωσαν τον αγώνα Άντρες. Καλύτερες εμπειρίες για μας νύχτα Μπράλος, κάναμε πάρτυ στο αγωνιστικό μέσα και δυστυχώς τελείωνε πολύ νωρίς θα θέλαμε να συνέχιζε μια Παύλιανη ανηφόρα και Καλοσκόπη ανάποδα μπας και πέσουνε οι σφυγμοί πιο μετά, κορυφαία εμπειρία. Κυριακή τρομοκρατία Καλοσκοπή ζω-πεθαίνω; μένω-βγαίνω; Παύλιανη από την πρώτη στροφή η ειδική και το Skoda είπε …’’ παράτησε τα εδώ μην γίνουμε οικοπεδούχοι Φθιώτιδας και δεν αντέχω άλλο ΕΝΦΙΑ. Πρώτη μου φορά που το μυαλό έλεγε άσε τον αγώνα και η ψύχη και ο Μάριος φυσικά έλεγαν πάτα-πάτα-πάτα-…..Τόσο στρεσάρισμα νομίζω μόνο σε αγώνες επί ενιαίου IBIZA GTI. Κορυφαία εμπειρία μέσα στο Skoda, αυτοσαρκασμός-χιούμορ-γέλιο σίγουρα τα κάναμε επάνω μας στην Παύλιανη. Στο τέλος μετά από τετακέ-γυρίσματα-γλιστρήματα-ντρίφτ και πολύ άγχος φτάσαμε στο τέλος της Παύλιανης μέσα στο χωριό Αποστολιά με το σχόλιο «τώρα ότι έγινε,έγινε» Μάριος «αυτό είναι σίγουρο» τι να πω αμπελοφιλοσοφίες σε καιρό ειρήνης. Ευτυχώς αυτή η προσπάθεια ήταν αρκετή για να μας κρατήσει ζωντανούς στο χορό με την διαφορά μας να μένει σταθερή μέχρι την καρό σημαία και την πολύ όμορφη ΝΙΚΗ για πρώτη φορά στην περιοχή που λατρεύω εγώ και όλη μου η ομάδα.
Ένα τεράστιο ευχαριστώ λοιπόν στο αδερφό μου που είναι βράχος τα τελευταία 22 χρόνια της αγωνιστικής μας πορείας. Ευχαριστώ στην ομάδα μου και εμένα για ένα σπορ που τρέχει στο αίμα μας από σχεδόν μηδενικά χρόνια της ζωής μας. Ευχαριστούμε σίγουρα και πρώτα από όλα το μέγα χορηγό μας AUTOVISION που μας στηρίζει τα τελευταία χρόνια γιατί χωρίς χορηγούς δεν δίνονται αγώνες. 2016 με πολλές νίκες σαν ομάδα με το IBIZA EVOII kit car Γιώργο Αναπολιωτάκη-Θανάση Τσιούκα-Αλέξανδρο Χαλκιαδάκη, νίκες με τον SKODA CABIA S2000 με εμένα και τον Μάριο Τσαούσογλου κυπελλούχο πλέον στους συνοδηγούς μια super γεμάτη χρονιά με δυνατά αποτελέσματα. Σε όλους ευχόμαστε τα καλύτερα για την νέα χρονιά με περισσότερους αγωνιζόμενους με περισσότερους θεατές και κορυφαίους αγώνες.

Αφιερωμένη όλη η αγωνιστική χρονιά και το τελευταίο έπαθλο της Λαμίας λοιπόν στην πολυπληθή ομάδα μου.
Τον ΚΩΣΤΑ ΚΑΜΠΥΛΗ-ΚΩΣΤΑ ΑΜΠΟΥΛΟ- ΓΙΑΝΝΗ ΜΠΕΣΛΙΔΗ-ΣΤΑΘΗ ΜΠΟΥΚΑΛΗ- ΣΤΕΦΑΝΟ ΤΖΑΝΕΤΗ- ΜΑΡΙΟ ΤΣΑΟΥΣΟΓΛΟΥ- ΣΤΑΥΡΟ ΣΤΑΜΕΛΟ-ΒΑΣΙΛΗ ΖΑΧΟ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ :
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΦΕΤΖΗΣ(POWERTRONIC)-ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΡΕΤΣΟΣ (ΟΤΕΜ)-WALTER ILLMER-DOCTOR ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΠΟΥΠΑΚΗΣ- HEINZ LEHMANN.
ΦΙΛΙΚΟΙ MOTORSPORT ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ
CABILIS PERFORMANCE

Εικόνα





Μόνο Ράλλυ !!!!!

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τετ Νοέμ 30, 2016 11:34 am
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τετ Νοέμ 30, 2016 12:53 pm
Προφίλ
_
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ Οκτ 04, 2010 11:41 pm
Δημοσιεύσεις: 924
Δημοσίευση Re: ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016
Η νύχτα είναι άλλο πράγμα...!

_________________
Like us on Facebook:
Fiesta mk1 Historic Rally Team Pyrgos


Τετ Νοέμ 30, 2016 5:47 pm
Προφίλ WWW
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ Ιουν 06, 2009 7:22 pm
Δημοσιεύσεις: 6737
Δημοσίευση Re: ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016


Παρ Δεκ 02, 2016 10:37 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Σάβ Δεκ 03, 2016 2:37 pm
Προφίλ
___
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2009 11:45 am
Δημοσιεύσεις: 9639
Τοποθεσία: Αθήνα
Δημοσίευση Re: ΡΑΛΛΥ ΛΑΜΙΑΣ 2016

_________________
About Motorsport "For some it's maybe madness , for me it's passion" Antti Kalhola


Τετ Δεκ 07, 2016 11:31 am
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Δημιουργία νέου θέματος Απαντήστε στο θέμα  [ 26 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 Συναφή θέματα 
27ο Ράλλυ Αττικό ( Πεντέλη - Γραμματικό 2017 )
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: GregWrc
Απαντήσεις: 16
4ο Φθινοπωρινό Ράλλυ Αμαρύνθου 2016
Δ. Συζήτηση: Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ
Συγγραφέας: Toufas
Απαντήσεις: 7
Isle of Man Rally 2016
Δ. Συζήτηση: Αγώνες
Συγγραφέας: Nikos
Απαντήσεις: 14
16ο Ράλλυ Σπρίντ Αμφίκλειας (3sss) - 12 Δεκεμβρίου 2010
Δ. Συζήτηση: Ράλλυ Sprint
Συγγραφέας: Toufas
Απαντήσεις: 20
Ράλλυ ανοίξεως 22-4-2012
Δ. Συζήτηση: Άλλοι Αγώνες
Συγγραφέας: mk1 Stelios
Απαντήσεις: 25
Κορυφή


 Μέλη σε σύνδεση 

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.

Copyright www.motorsport-fanatics.gr.

Ελληνική μετάφραση από το phpbbgr.com Portal XL 5.0 ~ Premod 0.2 phpBB SEO